Rijeka i Udinese odigrali neodlučeno na Rujevici

Subota, 14. listopada 2023. 19:29 Napisao/la  SC

Marco Pašalić (Rijeka) i Jordan Zemura (Udinese)
Marco Pašalić (Rijeka) i Jordan Zemura (Udinese) Foto: HNK Rijeka/Facebook

Rijeka i Udinese odigrali su na Rujevici neodlučeno pripremnu utakmicu, međusobno su igrale vodeća momčad HNL-a i talijanska momčad koja još nije ostvarila pobjedu u prvenstvu.

Sve najzanimljivije kao i obično u pripremnim utakmicama dogodilo se do odmora.

Žustro i agresivno počeli su utakmicu igrači Udinesea, u pristupu se vidjelo da nisu došli na Rujevicu samo ostaviti dobar dojam.

Više od pola sata domirala je pokretljiva gostujuća momčad u duelima, u 5. minuti stvorila je najbolju priliku od odmora.

Thauvin je znalački odigrao dubinski kroz noge Radeljiću, Isaac se pojavio ispred Zlomislića, koji je dvaput obranio udarce napadaču Udinesea tako da bi se i Labrović mogao zamisliti.

U 26. minuti Thauvin je prošao desnim bokom, vratio točno natrčalom Zarragi koji je u ravni prve vratnice loptu poslao u drugi kut - 0:1.

Nakon otpirlike pola sata počela je riječka momčad djelovati jače u duelima, uslijedilo je nekoliko valova napada, pretežito preko lijeve strane.

U 36. minuti Pjaca nije dobro zahvatio loptu nakon Jankovićeva dodavanja, na isteku iste minute Rijeka je izjednačila.

Janković je umješnom minijaturom okrenuo dvojicu igrača oko sebe oko središta igrališta i započeo povezanu izmjenu loptom u čemu su sudjelovali Pjaca, Fruk i Pašalić, koji je s 22 metra pogodio desnu vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu - 1:1.

Atraktivan pogodak na kraju atraktivne akcije zaslužio je gromoglasni pljesak s tribina.

Do kraja prvoga dijela riječka je momčad održavala ravnotežu, u 43. minuti najbolje se vidjelo koliko su igrači Udinesea bili nabrijani zbog nelagodne situacije na ljestvici Serije A.

Kabasele je pretjerao u intezitetu kada je uklizao, iako je gađao loptu poslao je Smolčića u svlačionicu ranije.

U drugom dijelu nije bilo pogodaka iako je bilo prilika, najbolje nije iskoristio Thauvin (66, 71).

Rijeka je relativno mirno kontrolirala utakmicu, nekoliko puta ušla je obećavajuće u završnicu.

Kao je vrijeme odmicalo obojica trenera počeli su mijenjati momčadi i stukturu igre što je tipično za pripremne utakmice.

U momčadi Rijeke pojavio se Wasco Walz, 18-godišnji Nijemac s talijanskom putovnicom došao je iz mlade momčadi Borussije Dortmund.

RIJEKA Zlomislić, Smolčić (43 Bogojević), Dilaver, Radeljić, Goda, Selahi, Janković, Fruk, Pašalić, Pjaca, Yansane. Jošs su igrali: Todorović, Kitin, Galešić, Mitrović, Juncaj, Valinčić, Obregon, Walz, Šuke, Ilinković, Čabraja

UDINESE: Silvestri, Kabasele, Perez, Ferreira, Pareyra, Quina, Camara, Zemura, Zarraga, Thauvin, Isaac. Još su igrali: Guessand, Ake, Lucca, Diawara, Pejičič, Nwachukwu, Russo, Bozza

Pripremna utakmica: Rijeka - Udinese 1:1 (Pašlić 36/Zarraga 26)