PRVA HNL

Rijeka i Lokomotiva odigrali neodlučeno u Kranjčevićevoj

Petak, 03. studenog 2023. 20:15 Napisao/la  SC

Nije u drugom dijelu u igri riječke momčadi bilo dovoljno energije da bi se nametnula domaćinu, slično kao u Puli

Prva HNL - 14. kolo

LOKOMOTIVA - RIJEKA 1:1

Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja 1054

Sudac: Patrik Klairć (Čakovec)

Strijelci: 1:0 Tuci (27), 1:1 Fruk (43)

Žuti kartoni: Mersinaj, Leovac, Marić (Lokomotiva), Hodža (29)

LOKOMOTIVA: Čavlina, Bartolec (81 Kalaica), Živković, Mersinaj, Miličević, Smakaj (90+1 Canjuga), Marić, Mudražija (81 Bubanja), Goričan, Krivak (73 Žilinski), Tuci

RIJEKA: Labrović, Smolčić, Dilaver, Mitrović, Goda (90+2 Radeljić), Hodža, Janković, Fruk (79 Grgić), Yansane (46 Banda), Pjaca, Ivanović (68 Obregon)

Rijeka i Lokomotiva odigrali su neodlučeno (1:1) u Kranjčevićevoj.

Pogoci su se dogodili u prvom dijelu, Janković je asistirao kod oba pogotka!

U 27. minuti Janković je vratio loptu prema Mitroviću, prejako za visoko postavljenog Mitrovića, idealno za Tucija koji je osjetio trenutak nepažnje, pobjegao je riječkom stoperu tridesetak metara od vratiju, dotrčao do Labrovića i mirno poentirao - 1:0.

U 43. minuti Janković je slijeva desnom nogom još idealnije pogodio Fruka, koji je sam osvanuo na skoku, tehnički dobro odmjeren udarac glavom završio je pogotkom - 1:1.

Što tiče sadržaja u prvom dijelu utakmice, Lokomotiva je nešto bolje otvorila utakmicu, djelovala je konkretnije u okomotim ulascima do vodećega pogotka, ali ništa se izravno opasno za Labrovića nije dogodilo.

Nakon primljenog pogotka, Rijeka je reagirala kao što priliči lideru, počela je igrati brže i okomitije.

Nakon što je Yansane dobio zračni duel, Pjaca (33) nije dobro zahvatio loptu na 7 metara od Čavline, koji je bez problema dohvatio slabo upućenu loptu.

U 37. minuti Ivanović je pokušao iz okreta nakon Pjacina proigravanja, nije bio precizan na 13 metara od Čavline u ne baš idealnoj poziciji.

Utakmica bi se vjerojatno drugačije igrala da je sudac Kolarić u 4. minuti dosudio prekršaj Smolčića na Goričanu, a trebao je!

Goričan je pobjegao iza leđa Smolčiću, koji je rukama posegnuo za igračem gostiju u prilici za pogodak.

Sudac nije reagirao.

U drugom dijelu riječka je momčad izgubila dominaciju u posjedu lopte, slično kao u drugom dijelu utakmice u Puli, nije u igri riječke momčadi bilo dovoljno energije da bi se nametnula domaćinu, ali je najvažnije da se nastavio pozitivan niz rezultata.

Igrale su obje momčadi opreznije iako su pokušavale ostvariti pobjedu, dvije izglednije prilike nisu iskoristili domaćini.

U 50. minuti Krivak je desnim bokom prošao kraj Hodže, neočekivano je dotrčao do korner-linije ispred Labrovića, koji je dobro zatvorio prvi kut.

U 52. minuti uspjeli su domaćini okomito proći kroz sredinu riječke obrane, uklizalom Tuciju uspio je Labrović pravodobno ući u udarac, lopta se odbila do Goričana, koji je slijeva u kaznenom prostoru uputio udarac, Smolčić je pravodobno uklizao i tijelom blokirao udarac.

Rijeka je u nekoliko organiziranih ulazaka u završnicu više neodređeno petljala s loptom nego što je nešto konkretno učinila, Čavlina ni jednom nije morao intervenirati u drugom dijelu.

Dojam je da je najbliži pogotku bio Janković, koji je u 82. minuti sa 17 metara zamalo promašio lijevi gornji kut domaćeg vratara.

Utakmicu Rijeke opet je gledao Zlatko Dalić sa suradnicima, izbornik je između ostalih gledao dvojicu igrača koje je pozvao: Marka Pjacu i Nediljka Labrovića.