Rijeka i Čukarički odigrali bez pogodaka, bivši igrač Rijeke na klupi srpskog kluba može biti zadovoljniji

Utorak, 04. srpnja 2023. 19:20 Napisao/la  SC

U drugom dijelu praktično nije bilo prilika, Rijeka je dvaput zaprijetila s distance (Djouahra 55, Janković 57)

Dejan Petrovič
Dejan Petrovič Foto: HNK Rijeka/Facebook

Rijeka i Čukarički odigrali su u Kranjskoj Gori bez pogodaka pripremnu utakmicu nakon koje bivši igrač Rijeke na klupi srpskoga kluba, Dušan Kerkez, može biti zadovoljniji zbog prikazanog u prvom dijelu utakmice.

Od igre u drugom dijelu utakmice obojica trenera nisu imali posebne koristi, čak ni u trkačkom dijelu što bi trebalo biti najvažnije u ovom razdoblju priprema.

Nakon otprilike pola sata Čukarički je pokazao kvalitetu više, posebice u brzim otvaranjima na izloženu zadnju liniju riječke obrane.

Zaredale su izgledne prilike srpske momčadi, počelo je nakon ubačaja iz kuta (28), kada je Nikčević glavom loptu poslao u gredu.

U najboljeg igrača Rijeke do odmora prometnuo se Labrović, vratar Rijeke obranio je Ivanovićev (30) udarac po sredini s 15 metara i Nikčevićev (31) udarac iskosa s 15 metara.

U 34. minuti Ivanović je prošao kraj Bogojevića na lijevoj strani kaznenog prostora, izašao iskosa ispred Labrovića, koji je obranom osujetio najbolju priliku Čukaričkog.

U 35. minuti ispala je zadnja riječka linija na kraju brzoga ulaska momčadi Čukaričkog u zadnju trećinu, Tomović je ušao slijeva u kazneni prostor i loptu poslao u vanjski dio mreže kada je ispred njega stajao samo Labrović.

Visoko postavljena Rijeka prvih dvadesetak minuta fizičkim pritiskom uspjela je držati srpsku momčad u zadnjoj trećini, ali je Čukarički jako dobro stajao u gustom rasporedu, pa se pogodak mogao dogoditi samo slučajno (0/3 udarci u okvir).

Najbolju priliku Rijeka je stvorila u 33. minuti, kada je srpska momčad ušla duboko na riječku polovicu, Obregon na drugoj strani nije između dvojice srpskih stopera dobro primio dugačko upućenu loptu iz zadnje trećine.

U drugom dijelu praktično nije bilo prilika, Rijeka je dvaput zaprijetila s distance (Djouahra 55, Janković 57).

Od početka drugoga dijela Sergej Jakirović je uveo samo trojicu novih igrača (Zlomislić, Veiga, Ivanović), nakon sat vremena promijenio je sve igrače koji su počeli utakmicu.

Promijenio je i Kerkez cijelu momčad, zadnjih pola sata ostavila je riječka momčad nešto bolji dojam zbog veće inicijative bez završnice.

U razdoblju igre bez sadržaja i ritma Tošić (69) je trebao dobiti izravni crveni karton nakon brutalnog prekšaja s leđa nad Grgićem, srećom bez posljedica.

RIJEKA: Labrović, Bogojević, Dilaver, Mitrović, Vukčević, Petrović, Banda, Janković, Ampem, Djouahra, Obregon. Drugo poluvrijeme: Zlomislić, Veiga, Mitrović, Dilaver, Vukčević, Petrovič, Banda, Janković, Djouahra, Ampem, Ivanović. Od 60. minute: Zlomislić, Veiga, Dujmović, Krešić, Čabraja, Lepinjica, Hodža, Liber, Goda, Grgić, Ivanović

ČUKARIČKI: Belić, Tošić, Ćalasan, Serafimović, Stevanović, Sissoko, Kovač, Tomović, Ivanović, Nikčević, Spasojević.

Tablice omogućuje Sofascore
Koristimo kolačiće
Na našoj web stranici koristimo kolačiće. Neki od njih su neophodni za rad stranice, dok nam drugi pomažu poboljšati ovu stranicu i korisničko iskustvo (kolačići za praćenje). Možete sami odlučiti želite li dopustiti kolačiće ili ne. Imajte na umu da ako ih odbijete, možda nećete moći koristiti sve funkcije stranice.