Subota, 12. svibnja 2012. 20:00 Napisao/la  SC

Karlovac - Rijeka 1:2. Strijelci: Močinić (56) i Kreilach (81-11m)

Sudac: Križarić (Čakovec)

Strijelci: 1:0 Sopčić (35), 1:1 Močinić (56), 1:2 Kreilach (82, 11m)

Karlovac: Kalinić, Ljubović (od 45' Anić), Pažin, Amić, Sopčić, Vrnoga de Gregorio, Rukavina, Krznarić, Mišić (od 62' Dedić), Bektaši, Jelić (od 60' Šimek).

Rijeka: Lisjak, Datković (od 72' Stepčić), Drpić, Čaval, Kreilach, Miloš, Močinić, Salčinović, Čaval, Čulina, Bošnjak (od 90' Sušac).

Nogometaši Rijeke pobijedili su Karlovac 2:1 i prvom pobjedom u gostima zaključili sezonu koja će ostati ubilježena kao jedna od najlošijih u prvoligaškoj povijesti.

Rijekina je obrana pokleknula u smiraju prvoga poluvremena. Nakon udarca iz kuta u 35. minuti Sopčić je dvaput uzastopno lansirao projektile prema vratima: prvo je vratar Lisjak odbio loptu, ali opet do Sopčića, koji je potom pogodio gredu. Lopta se odbila na travu, a pomoćni je sudac Loparac pokazao da je prešla gol-crtu - 1:0.

Lisjak je riječka vrata spašavao i u 16. minuti kad su Karlovčani već dizali ruke u zrak slaveći naoko siguran pogodak. Bektaši je izbio sam pred riječkoga vratara, ali on mu je uspio bekendirati udarac. Bektaši je u 25. minuti pokušao glavom nakon Mišićeva ubačaja iz slobodnog udarca, ali lopta je prohujala pored stative.

Riječani su u prvom dijelu imali dvije ozbiljnije prilike. Čulina se još u drugoj minuti sjurio lijevom stranom, zavrnuo loptu, ali su Bošnjak i Miloš „zakasnili“ na loptu. U 18. je minuti Miloš preuzeo ulogu asistenta, i to baš gađajući Čulinu koji je glavom pogodio vratara Kalinića.

U 56. minuti na Čavalov ubačaj Ivan Močiniuć postigo je prvi pogodak u dresu Rijeke i poravnao rezultat - 1:1.

U 81. minuti Bošnjaka je prekršajem zaustavio Anić, sudac Križarić pokazao je na bijelu točku. Prema običaju, siguran izvođač bio je Kreilach - 1:2

Rijeka od 51. minute igra s igračem više nakon što je isključen Rukavina zbog dvaju žutih kartona: prvog je dobio zbog zbog igranja rukom, drugog zbog prigovora.

Fotogalerija: Kristina Štedul  Fabac/Pixsell