Prva HNL juniora: Rijeka poražena od Dinama na Maksimiru, modri preuzeli vrh

Nedjelja, 23. travnja 2023. 20:10 Napisao/la  SC
Noel Bodetić
Noel Bodetić Foto: HNK Rijeka

Juniori Rijeke poraženi su od Dinama 2:1 u derbi susretu 24. kola, igranom na Maksimiru.

Rijeka je povela u devetoj minuti preko Din Begovića, domaćin je izjednačio u 37. minuti preko Gabriela Rukavine, a pobjedu Dinamu donio je Matej Šakota u 80. minuti.

Rijeka je tako ostala na trećem mjestu sa 52 boda, Dinamo je ovom pobjedom preuzeo ulogu lidera sa 57 bodova, Hajduk sa dvije utakmice manje na drugom mjestu ima bod manje od Dinama.

U idućem kolu, što je na rasporedu 29. travnja, Rijeka gostuje kod Slaven Belupa u Koprivnici.

DINAMO: Klarin, Gubijan, Majdandžić, Ruškovački, Cvetko, Tonon, Šakota, Peroš, Koščević (88 Graonić), Tabak (84 Aljaber), Rukavina (72 Gec)

RIJEKA: Bliznac, Begović (86 Živanović), Bodetić, Buić (84 Šuke), Dujmović, Burčul, Tešović (46 Forov), Babić, Momčilovski, Panić, Jakac (65 Bilajac)

Utakmica 24. kola Prve HNL - juniora: Dinamo – Rijeka (Rukavina 37, Šakota 80/Begović 9)