PRVA HNL

Gorica opet pobijedila Rijeku, Lovrić kaznio slabosti

Subota, 06. travnja 2019. 21:00 Napisao/la  SC

Gorica - Rijeka 1:0.  Riječka momčad energetski ni približno nije bila na optimalnoj razini, očito da je ritam utakmica učinio svoje

Strijelac: 1:0 Lovrić (47)

Žuti kartoni: Lovrić (22), Escoval (28), Čagalj (68), Oboabona (72), Marina (80)

GORICA: Kahlina 6,5, Mitschedlishvili 6, Čagalj 6,5, Oboabona 6,5, Čabraja 6, Suk 6, Marina 6, Maslowski 6 (64 Mathieu -), Lovrić 7 (89 Jovičić -), Dvorneković 6 (78 Maloča -), Ndiaye 6

RIJEKA: Sluga 5,5, Kvržić 5, Escoval 5,5, Župarić 5,5, Mamić 5,5, Lepinjica 5,5 (85 H. Smolčić -), Pavičić 6, Halilović 5, Bušnja 5, (71 Čolak -), Murić 5,5, Puljić 5

Gorica je opet pobijedila Rijeku, treći put u četvrtoj međusobnoj utamici ove sezone!

Rijeka je doživjela poraz u najslabnije odigranoj utakmici u nastavku sezone.

Doslovno najslabije, riječka momčad energetski ni približno nije bila na optimalnoj razini.

Očito da je ritam utakmica učinio svoje, mali roster igrača i zamor materijala idu ruku pod ruku.

U zadnjim utakmicama zanimljivo je znati tko je sjedio na riječkoj klupi.

Ovoga puta sjedila su trojica starijih igrača, Prskalo, Acosty i Čolak, te mladi igrači, braća Smolčić, Ristovski i Zrilić.

Nije dobro funkcionirao riječki blok, posebice u pokrivanju protivničkih igrača u međuprostoru, lako su igrači Gorice otvarali  koridore u zoni udarca.

Indikativna je bila situacija u 39. minuti.

Lovrić je krenuo okomito prema kaznenom prostoru, Kvržić se odjednom odmaknuo iz bloka i pustio Lovrića u namjeri da zatvori desni bok, napadač Gorice ostao je sam na brisanom prostoru i mirno s 22 metra naciljao vrata: Sluga je malo okrznuo loptu koja završila let u gredi!

U 47. minuti u sličnoj situaciji opet je zakazao riječki blok ispred zadnje linije, Lovrić je ovog puta s 18 metara prizemnim udarcem naciljao bliži kut, Sluga nije uspio zatvoriti prilaz - 1:0.

Prema prikazanom Gorica je zasluženo povela, opasnije je izgledala domaća momčad tijekom prvoga poluvremena, osmišljenije u završnici i kompaktnije u bloku.

Ukratko, brže i jače!

Unatoč tome najbolje prilike domaćini su imali u prekidima.

U 9. minuti Sluga je atraktivno uspio obraniti Lovrićev slobodni udarac po kojemu je lopta preletjela "živi zid".

U 11. minuti Oboabona je ostao sam ispred Sluge nakon ubačaja iz kuta, promašio je stoper domaćina vrata udarcem glavom.

Uspjela je riječka momčad uspostaviti protok lopte u nekoliko razdoblja do odmora, ali bez završnice.

Pavičićev udarac s 30 metara u 25. minuti Kahlina je uspio obraniti, vratar Gorice u 31. minuti bio je brži od Murića nakon Pavičićeva proigravanja.

Nakon primljenog pogotka riječka momčad očekivano je preuzela veći rizik u igri, promijenio se način igre.

Klasična priča: Gorica se zbila u svojoj trećini i čekala prilike iz kontri, Rijeka je počela igrati na postavljenu domaću obranu!

Praktično cijelo drugo poluvrijeme riječka momčad kroz posjed lopte nije stvorila priliku za kojom bi mogla žaliti, dojam je da su samo Pavičić i Murić mogli nešto konkretno učiniti.

Najopasnije je izgledao Murićev slobodni udarac u 82. minuti, Kahlina je u zadnji trenutak vidio prizemno upućenu loptu.

Gorica se organizirano obranila bez velikih poteškoća, a Lovrić je u 85. minuti imao priliku još jednom zatresti mrežu udarcem s 10 metara nakon što je Ndiaye ubacio zdesna.