Pripremna utakmica: Ludogorets pobijedio Rijeku, Tomasov strijelac iz slobodnog udarca

Srijeda, 28. siječnja 2015. 19:01 Napisao/la  SC

Pripremna utakmica: Rijeka - Ludogorets 1:2

Nogometaši Rijeke doživjeli su poraz (1:2) u pripremnoj utakmici protiv Ludogoretsa.

U prvom dijelu Ludogorets je ostavio nešto bolji dojam u igri kroz posjed lopte, drugoplasirana momčad bugarske lige stvorila je više obećavajućih pozicija za pogodak, jednom su Bugari pogodili prečku (20). Riječka momčad nije djelovala dovoljno poduzetno u završnici, najbliži pogotku bio je Jugović udarac kojega je obranio Stoyanov.

Oba pogotka pala su iz prekida. U 29. minuti Tomasov je postigao pogodak iz slobodnog udarca nakon prekršaja nad Jugovićem, lopta upućena s 23 metra prošla je kroz razmaknuti "živi zid". Poravnao je Moti iz kaznenog udarca u 47. minuti, prekršaj je skrivio neoprezni Ayaji.

U drugom dijelu utakmica između ravnopravnih protivnika nije ponudila ništa pamtljivo, ni odveć gledljivo. Obje su momčadi u pripremi napada izgledale prilično nedorečeno.

U 61. minuti Bezjak je udarcem s 18 metara pogodio desni kut i postavio konačnih 2:1. Bugarska momčad u drugom dijelu više nije stvorila ni jednu šansu, Rijeka je priredila dvije poluprilike (Ivančić 52, Mišić 67).

RIJEKA Vargić,  Tomečak, Samardžić (70 Knežević), Mitrović (70 Lešković), Leovac (46 Bertoša), Cvijanović (55 Močinić), Zlomislić (60 Mišić), Tomasov, Jugović, Ajayi (46 Ivančić),  Balaj (75 Rebernik)

LUDOGORETS: Stoyanov, Barthe, Azavedo Junior, Abalo, Dyakov, Zlatinski, Minev, Moti, De Sousa, Costa, Misidjan. Još su igrali: Čvorović, Alexsandrov, Gomes Da Fonseca, Bezjak, Abel, Vasilev, Petrov, Tersiev, De Freitas Fernandes, Cristaldo Farias, Hamsa

Pripremna utakmica: Rijeka - Ludogorets 1:2 (Tomasov 29/Moti 45+2-11m, Bezjak 61)