PRIJATELJSKA UTAKMICA

Rijeka pobijedila Speziju, Mujanović dvaput

Srijeda, 16. siječnja 2013. 20:09 Napisao/la  SC

Spezia - Rijeka 0:2. Mujanović se u dva navrata našao na pravom mjestu u pravo vrijeme

Prijateljska nogometna utakmica

SPEZIA - RIJEKA 0:2

Stadion "Alberto Picco". Gledatelja: 500

Sudac: Gianni Biscisecchi (Livorno)

Strijelac: 0:1 Mujanović (9'), 0:2 Mujanović (15')

SPEZIA: Iacobucci - Lollo, Pasini, Goian - Bovo (84' Papi), Faye Balla, Crisetig (90' Cucurnia), Porcari, Garofalo (68' Rui)- Okaka, Antenucci (68' Pichlmann)

RIJEKA: Mance - Datković, Kreilach, Marić - Mujanović (71' Mierzejewski), Brezovec, Močinić, Čaval (51' Škarabot)- Alispahić (48' Čulina) - Cesarec (81' Jogan), Benko (57' Weitzer)

Nakon dugo vremena nogometaši Rijeke upisali su međunarodnu pobjedu na gostovanju. Bijeli su na gostovanju u Speziji pobijedili domaćine sa 2:0 pogocima Gorana Mujanovića u 9. i 15. minuti.

Iako je 12. sastav talijanske Serie B u nekoliko navrata tijekom prvoga dijela opasno prijetio Ivanu Manceu, Rijeka je svoje šanse iskoristila zahvaljujući spretnom Mujanoviću koji se u dva navrata našao na pravom mjestu u pravo vrijeme i već nakon 15 minuta usmjerio tijek ovoga susreta.

U 9. minuti novak u riječkom veznom redu Mehmed Alispahić sjajno je uposlio Mujanovića koji je izbio sam pred Iacobuccija. Vratar Spezije prvi je udarac obranio, ali iz drugog pokušaja Mujanović je bio precizniji za 0:1.

Samo šest minuta kasnije Brezovec je idealno uposlio Cesarca. Riječki napadač također se našao "oči u oči" sa vratarom Spezije, i njemu je Iacobucci obranio prvi udarac, a na odbijanac je natrčao spretni Mujanović i već nakon 15 minuta bilo je 0:2.

U 20. minuti po desnoj je strani prošao Mujanović i ubacio za Cesarca koji sa nekoliko metara pokušava petom, no Iacobucci brani. Antenucci i Okaka bili su najopasniji u domaćim redovima, no ne i dovoljno opasni da zabrinu sigurnog Ivana Mancea. Spezia je sve do odmora imala jalovu inicijativu. no Rijeka je znalački kontrolirala igru i rezultat.

Domaći sastav očekivano je krenuo ofenzivnije u nastavku. Najprije je Kreilach u 58. minuti spasio ispred Okake, a onda je Bovo u 61. minuti sa ruba kaznenog prostora pogodio desnu stativu Manceova gola.

Dvije minute kasnije Mance je bio brži od Antenuccija i ostalo je 0:2. Bilo je još nekoliko prigoda za domaćine od kojih je možda i najljepša bila bomba s 30 metara Porcarija u 82. minuti koju je Mance krajnjim naporom izbacio u korner.

Rijeku je na ovo gostovanje pratilo dvadesetak pripadnika Armade, koji su gromoglasnim navijanjem i pjevanjem pozdravili igru svojih ljubimaca, pred kojima je odlazak na nastavak priprema u Tursku.