Subota, 09. veljače 2013. 18:58 Napisao  I. V.

Rijeka - Orijent 3:0 (2:0, 0:0, 1:0, 0:0).  Utakmica je igrana 4x30 minuta

RIJEKA – ORIJENT 3:0

Stadion Kantrida. Gledatelja: 400.

Suci: Slaven Skender i Goran Brusić

Strijelci: 1:0 Benko (8), 2:0 Benko (27), 3:0 Jogan (90)

RIJEKA, prve dvije četvrtine (3-5-2): Mance - Kreilach, Datković, Knežević - Mujanović, Škarabot (55 Čaval) - Brezovec, Močinić, Alispahić - Cesarec, Benko, druge dvije četvrtine (4-4-2): Vargić – Mierzejewski, Datković, Marić, Čaval – Kreilach, Gabrić, Jugović, Weitzer – Čulina, Cesarec (81 Jogan)

ORIJENT: Stipanov, Rabar, Leskur, Čubelić, Inić, Polegubić, Štanfel, Krešić, Škarica, Mikulić, Devović. Još su igrali: Torbarina, Žarić, Babić, Nemetz, Prga, Barišić, Kauzlarić, Bajramović, Radaković

Rijeka je u prijateljskoj utakmici pobijedila Orijent rezultatom 3:0, po četvrtinama (2:0, 0:0, 1:0, 0:0). Trener Rijeke Elvis Scoria odlučio je zadnju pripremnu utakmicu pred nastavak prvenstva podijeliti na četvrtine od 30 minuta. Podijelio je 19 igrača na dvije momčadi, svaka je momčad uz nužne izmjene igrala po sat vremena. Kreilach i Datković igrali su 120 minuta.

Trener Orijenta Davor Dželalija na raspolaganju je imao čak 21 igrača, ali je u kombinatorici otišao korak dalje od Scorije, pa je Štanfel izašao u 1. i ušao u 3. četvrtini. I suci su se uklopili u paradu izmjena: Skender je sudio prve dvije, Brusić druge dvije četvrtine.

Što se tiče nogometa, teško je proniknuti što je trener Rijeke htio od utakmice protiv trećeligaške momčadi koja je 110 od 120 minuta boravila na svojoj polovini igrališta. Igrači Rijeke nisu se baš pretrgli od osmišljene kombinatorike iako su stalno držali loptu i očekivano stvorili pregršt (polu)prilika koje su ostale neiskorištene. U promašajima je prednjačio Cesarec, koji očigledno traži golgetersku formu. Za razliku od Jogana, koji redovito zabija u prijateljskim utakmicama.