PRIJATELJSKA UTAKMICA

Rijeka pobijedila Opatiju, Kek snimao momčad

Srijeda, 27. veljače 2013. 18:50 Napisao/la  Luka Variola

Prijateljska utakmica: Rijeka - Opatija 3:0 (Cesarec 8, Kreilach 78, Gabrić 85-11m)

RIJEKA - OPATIJA 3:0

Igralište Rujevica. Gledatelja: 200

Sudac: Tadić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Cesarec (8), 2:0 Kreilach (78), 3:0 Gabrić (85-11m)

Žuti karton: Weitzer (Rijeka)

RIJEKA: Mance, Mierzejewski, Datković, Marić, Neretljak, Močinić, Jugović, Brezovec, Alispahić, Cesarec, Benko. Još su igrali: Vargić, Mujanović, Knežević, Škarabot, Čaval, Kreilach, Gabrić, Weitzer, Jogan, Čulina i Mutombo

OPATIJA: Milenković, Samardžija, Zobić, Tkalčević, Lazić, Erceg, Kremenović, Brajković, Šuker, Radomir, A. Matovina. Još su igrali: Šimić, J. Matovina, Mance, Vlatković, Gačanin, Tokić, Paravić, Srok i Udović

Nogometaši Rijeke pobijedili su Opatiju u prijateljskom dvoboju na Rujevici. Sunčano vrijeme privuklo je 200-tinjak ljubitelja nogometa među kojima je bio i novi trener Rijeke Matjaž Kek. Strijelci za Rijeku u posljednjoj provjeri uoči teškog gostovanja u Puli bili su Cesarec, Kreilach i Gabrić.

Bijeli su poveli nakon samo osam minuta igre nakon što je Cesarec s ruba šesnaesterca krasnim udarcem "skinuo paučinu" iz desnog gornjeg kuta nemoćnog Milenkovića. Na drugi gol Rijeke trebalo se čekati više od sat vremena. Desetak minuta prije kraja utakmice Kreilach je izveo slobodnjak s 30-metara iskosa lijevo, a lopta je u visokom kutu iznenadila sve i završila u rašljama opatijskog gola.

Konačni rezultat postavio je pet minuta prije kraja Gabrić, sigurno realiziravši najstrožu kaznu nakon  igranja s rukom u opatijskom šesnaestercu.

Fotogalerija: Sandro Donda