PRIJATELJSKA UTAKMICA

Rijeka remizirala sa Željezničarom

Srijeda, 06. veljače 2013. 19:55 Napisao  I. V.

Rijeka - Željezničar 1:1. Ako je suditi po prvoj utakmici,  gledatelji će na proljeće gledati isti nogomet kao i jesenas

Prijateljska nogometna utakmica

RIJEKA - ŽELJEZNIČAR 1:1

Stadion na Kantridi. Gledatelja: 1000

Sudac: Ivan Bebek

Žuti kartoni: Čutur (Željezničar)

Strijelci: 0:1 Adilović (56), 1:1 Jogan (70)

RIJEKA: Mance, Mierzejewski (81 Čaval), Marić, Knežević, Škarabot (81 Gabrić), Kreilach, Brezovec (81 Jugović), Mujanović (61 Weitzer), Alispahić (81 Miloš), Benko (68 Čulina), Cesarec (61 Jogan)

ŽELJEZNIČAR: Antolović, Stanić (90 Obučina), Čutur, Bogičević, Kerla, Tomić, Jamar  (65 B. Čolić), Selimović (74 Joshida), Smajić (39 E. Čolić), Brković, Adilović (76 Ramić)

Nogometaši Rijeke i Željezničara odigrali su neodlučeno prvu utakmicu u nastavku sezone  na Kantridi. U prvom dijelu rubrike pogoci i izrazite prilike ostale su prazne. Bilo je nekoliko poluprilika i stuacija koje su slutile prilikama na objema stranama. Ništa što bi konkretno zabrinulo vratare, koji su obavili nekoliko rutinskih intervencija. Kada nema ničeg konkretnog, preostaje se baviti dojmom.

A dojam je da momčad Rijeke s dvojicom novih igrača (Škarabot, Alispahić) u sastavu nije tijekom priprema napredovala ni milimetra na planu igre u odnosu na prošlu polusezonu. Od tzv. funkcionalnog nogometa u igri Rijeke nije bilo ni  naznaka što nema veze ni s protivnikom, ni s pristupom prijateljskoj utakmici koju nisu igrali ozlijeđeni Neretljak i dvojica odsutnih mladih reprezentativaca, Močinić i Datković.  U završnici uglavnom bezopasna momčad Željezničara u izmjenama i posjedu lopte izgledala je predominantno s obzirom na objektivnu kvalitetu.

Minuta šutnje za Lulića
Minutom šutnje prije utakmice odana je počast preminulom Valteru Luliću, koji je sredinom osamdesetih pripadao skupini utemeljitelja Armade.

U 54. minuti Kreilach je pogriješio u predaji, gosti su presjekli dodavanje na nepostavljenu riječku obranu i preveli preciznu akciju na kraju koje je Adilović vrhom kopačke skrenuo loptu u mrežu ispred Mancea - 0:1. Pogodak za pljesak! Kao i igra sarajevske momčadi u prvih sat vremena.

U zadnjih pola sata težište igre prebacilo se na polovinu gostiju. Nešto zbog veće doze agresivnosti domaćina, nešto zbog izmjena,  a najviše zbog toga što je iz igre izašao Jamar, kapetan i organizator igre gostiju.

U 70. minuti Rijeka je postignula tipičan pogodak za momčadi koje rastu usporedo s mišićnom masom. Alispahić je ubacio slijeva, lopta se u gužvi odbila do Jogana, koji iz blizine postiže prvi pogodak na Kantridi - 1:1.

Treba još izdvojiti Kreilachov (87) slobodni udarac po kojemu je lopta odsjela na prečki i najaviti da će gledatelji na Kantridi, ako je suditi po prvoj utakmici,  na proljeće gledati isti nogomet kao i jesenas.

Fotogalerija: Sandro Donda