Rijeka i Opatija odigrali neodlučeno na Rujevici, Val Bogolin kaznio riječke promašaje

Četvrtak, 18. siječnja 2024. 14:48 Napisao/la  Igor Vranić

Johnson Marshal (Opatija) i Momo Yansane (Rijeka)
Johnson Marshal (Opatija) i Momo Yansane (Rijeka) Foto: HNK Rijeka/Facebook

Nogometaši Rijeke i Opatije odigrali su neodlučeno (1:1) pripremnu utakmicu, koja je na pomoćnom igralištu na Rujevici počela u 11 sati.

Utakmica je odigrana u kontroliranim uvjetima s obzirom na kišovito razdoblje, teren je dobro podnio opterećenje, pa se moglo igrati normalno.

Rijeka nije pobijedila, ali je dobila Lindona Selahija koji se vratio na teren nakon što je bio suspendiran dva kola prije kraja prvoga dijela sezone.

Treba odmah istaknuti da je Sehali bio najbolji igrač Rijeke u utakmici protiv jakoga opatijskoga trećeligaša.

Željko Sopić protiv Opatije je priliku dao igračima koji su manje igrali ili nisu igrali protiv Brava u srijedu, većina je odigrala cijelu utakmicu, početna postava igrala je sat vremena, kada su počeli ulaziti juniori.

Zoran Bogolin igrao je s dvjema momčadima, cijelu utakmicu odigrao je samo pouzdani Prskalo, osim njega jedino je Malinić igrao više od jednog poluvremena.

Neodlučni rezultat puno će značiti igračima Opatije za samopouzdanje tijekom priprema za nastavak sezone, s druge strane napadačima Rijeke (Yansane, Obregon, Grgić...) utakmica protiv vodećeća trećeligaša sigurno nije podignula neophodno samopouzdanje.

To u praksi znači da je Opatija ostvarila pozitivan rezultat najviše zahvaljujući promašajima napadača Rijeke.

U prvom dijelu momčad Opatije pretežito je vježbala izlaske iz zadnje trećine pod pritiskom, u prvih dvadesetak minuta dobro se vidjelo da u rosteru Opatije ima dosta igrača koji posjed lopte pod pritiskom mogu održavati daleko iznad trećeligaške razine.

Kako je vrijeme prolazilo, igrači Rijeke izgledali su sve brži i jači, pa su igrači Opatije sve češće griješili u zadnjoj trećini

Nekoliko se startova pod pritiskom otelo (samo)kontroli, sudac Marin Rožman morao je u jednom prekidu smirivati strasti (Veiga/B. Bogolin) zbog kojih je nastala velika gužva uz aut-liniju.

Zadnjih dvadesetak minuta Rijeka nije iskoristila nekoliko vrlo izglednih prilika, Yansane i Obregon po dvaput nisu imali mirnoće u završnima udarcima u najboljim prilikama.

Jedini pogodak Rijeka je postignula na postavljenu opatijsku obranu, Veiga je prošao desnom stranom, odigrao je prizemno u sredini, Grgić je u kaznenom prostoru ostao sam, bočni napadač Rijeke atraktivno je loptu od prečke poslao u mrežu - 1:0.

Opatija u prvom dijelu nije u završnici djelovala opasno nakon što odmah na početku utakmice Grbac nije dobro zahvatio loptu glavom poslije Grujevićeva ubačaja slijeva.

U drugom dijelu ista momčad Rijeke igrala je protiv drugačije momčadi Opatije, koja je uspjela sačuvati mrežu velikom zaslugom Prskala, iskusni vratar nekoliko je puta vrhunski reagirao.

U dvjema situacijama Prskalo je nemoćno svjedočio promašajima zbog kojih se Sopić hvatao za glavu.

Grgić je na ulasku u kazneni prostor prošao Prskala prije nego što je iskosa slijeva promašio prazna vrata, a promašaj Obregona nekoliko metara ispred Prskala spada u zabrinjavajuće.

Kako to biva, kada se ne iskoriste ziceri, Opatija je kaznila promašaje okomitom tranzicijom u 56. minuti.

Čulina je po sredini iznio loptu iz svoje trećine, pravodobno je odigrao Valu Bogolinu, koji je na protivničkoj polovici primio loptu između dvojice središnjih braniča Rijeke, otrčao je mladi napadač prema Zlomisliću i postao sretni stijelac - 1:1.

S obzirom na drugačiji profil napadača (Ajayi, V. Bogolin, Kašiković...), Opatija se u drugom dijelu nije zamarala posjedom lopte, u okomitim izlacima izgledala je puno opasnije nego u prvom dijelu utakmice.

Sopić je zamjenama u završnici smanjio pritisak na opatijsku obranu, igrači Rijeke bezuspješno su nastojali poslijepodne početi pobjedom, Selahi je pogodio okvir vratiju.

RIJEKA: Zlomislić, Veiga, Kitin, Radeljić, Bogojević, Selahi, Petrovič, Ilinković, Grgić, Yansane, Obregon: Još su igrali Valinčić, Juncaj, Medojević, Bilajac

OPATIJA: Prskalo, Malinić, Marshal, Marić, Grujević, Kožić, Ivančić, Furijan, Grbac, B. Bogolin, Žabec. Drugo poluvrijeme: Prskalo, Pozderac, Malinić (Čulina), Arapović, Matić (Iskrić), Macolić, Kordić-Gružić, Ajayi, Kašiković, V. Bogolin, Junuzović

Pripremna utakmica: Rijeka - Opatija 1:1 (Grgić 38/V. Bogolin 56)