Nenad Bjelica za Index je prokomentirao utakmicu između Osijeka i Rijeke:
Riječku vezu neutralizirali su Pilj i Žaper, svatko na svoj način. Pilj je bio prijetnja prema naprijed, igrao je nešto između osmice i desetke, a Žaper mu je čuvao leđa i odrađivao ogroman posao u defenzivi. I to je na kraju bilo ono što je Osijeku donijelo pobjedu, situacija Pilja koja je podigla momčad, ali onda i tempo utakmice te otvorila prostor za Mancea koji se onda nametnuo i zabio pogodak.
Rijeka sada već ima niz utakmica nakon pauze u kojima nije slavila i mora, baš kao i Hajduk, uzeti 12 bodova do kraja prvenstva ako se želi uopće nadati drugom mjestu na tablici. S obzirom na to da Hajduk i Rijeka igraju i međusobno, samo jedna ekipa može do tih 12 bodova.
Iznenađen sam što Rijeka nije na nivou, ali pauza nakon koje se nogomet nastavio je bila jako netipična i teško je znati kako je tko koncipirao pripreme.
Neki su se s pauze vratili bitno bolji nego su bili prije nje, a Rijeka je u padu forme i neće joj biti lako to zaokrenuti. Sličnu situaciju možemo vidjeti i kod puno većih ekipa u najboljim ligama, Rijeka nije izoliran slučaj. Lokomotiva je u najboljoj poziciji za uloviti drugo mjesto, ali u igri je još 12 bodova i pričekajmo rasplet, napisao je Bjelica.
Ovdje treba naglasiti da je Simon Rožman u ključnoj utakmici sezone u veznoj lini igrao s trojicom igrača (Gorgon, Pavičić, Halilović) koji nikada zajedno nisu igrali ozbiljnu utakmicu i koji prema vokaciji nisu defenzivci.
Rijeka je bez središnjega bloka koncepcijski bila predodređena izgubiti utakmicu s 0:1 prema realiziranim ili 3:6 prema izrazitim šansama, svejedno!
Kada je Rijeka primila pogodak u 63. minuti, Rožman je hitno reagirao tako da je pojačao obranu!
Već u 64. minuti u igru je poslao Ivana Lepinjicu umjesto Alexeandera Gorgona, mladi Filip Braut ušao je umjesto Ivana Tomečaka, koji je u Brautovim godinama igrao bočnog napadača.