Nisu Rijeka i Hajduk slučajno bili bolji u susretima s Dinamom, faktor Slaven Belupo posebno treba uvažiti

Ponedjeljak, 03. ožujka 2025. 10:51 Napisao  I. V.

Dinamo u zadnjim utakmicama protiv Rijeke i Hajduka dobio tri crvena kartona

Nisu Rijeka i Hajduk slučajno bili bolji u susretima s Dinamom, faktor Slaven Belupo posebno treba uvažiti
Foto: HNK Rijeka/Facebook

Nakon utakmica 24. kola na vrhu ljestvice ništa se nije promijenilo, Rijeka vodi na ljestvici ispred Hajduka koji je osvojio bod u Maksimiru.

Rijeka sada igra dvije bitne domaće utakmice, nakon utakmice protiv Šibenika na Rujevicu stiže Hajduk.

U 26. kola Rijeka i Hajduk igraju treću međusobnu utakmicu ove sezone, prve dvije završile su neodlučeno (0:0, 2:2).

Rivalitet između dvaju klubova toliko je naglašen da ishodi međusobnih utakmica ne moraju presudno utjecati na ishod borbe za titule prvaka.

Kada je zadnji put Hajduk postao prvak u sezoni 2004/05 u međusobnim utakmicama nije bio bolji od Rijeke (2:0, 0:2, 1:1, 1:1).

Kada je Rijeka jedini put postala prvak u sezoni 2016/17 u međusobnim utakmicama bila je naglašeno bolja od Hajduka (4:2, 2:1, 1:1, 2:0).

Što se tiče Dinama, momčad aktualnog prvaka u ovom razdoblju sezone ne izgleda konkurentno, u borbi za prvaka ovakav Dinamo održava premisa da momčad složena od najboljih igrača u HNL-u gore ne može igrati.

Nemaju Rijeka i Hajduk slučajno bolje omjere u po trima međusobnim susretima s Dinamom ove sezone uz napomenu da su modru momčad vodila trojica trenera (Jakirović, Bjelica, Cannavaro).

Isto kao što nije slučajno da je Dinamo u zadnjim utakmicama protiv Rijeke i Hajduka dobio tri crvena kartona!

Ovako vođena momčad Dinama u ovakvom tonusu objektivno ima manje šanse postati prvak od Rijeke i Hajduka bez obzira na raspored.

Rijeka do kraja sezone 6 utakmica igra na Rujevici, po jednu utakmicu protiv Dinama i Hajduka igra u gostima.

Baviti se prognozama o prvaku 12 kola do kraja sezone ima manje smisla nego baviti se tonusima vodećih momčadi, Rijeka je prema formi najbliža tituli prvaka bez obzira na blijedo izdanje u Velikoj Gorici.

U nastavku sezone svakako treba uvažiti faktor Slaven Belupo, momčad kojega ove godine igra nogomet kojega sva tri vodeća kluba moraju respektirati.

Hajduk je ove godine odigrao jednu utakmicu protiv Slavena Belupa (0:0), Dinamo i Rijeka igraju po dvije utakmice protiv momčadi iz Koprivnice.

Sa sadašnjega riječkog stanovišta odluka o prvaku mogla bi pasti u zadnjim kolima: Rijeka u predzadnjem kolu igra protiv Hajduka na Poljudu, u zadnjem kolu igra protiv Slavena Belupa na Rujevici.

 

Tablice omogućuje Sofascore
Koristimo kolačiće
Na našoj web stranici koristimo kolačiće. Neki od njih su neophodni za rad stranice, dok nam drugi pomažu poboljšati ovu stranicu i korisničko iskustvo (kolačići za praćenje). Možete sami odlučiti želite li dopustiti kolačiće ili ne. Imajte na umu da ako ih odbijete, možda nećete moći koristiti sve funkcije stranice.