MAXTV PRVA LIGA

Slaven Belupo osvojio bod, Rijeka pala u nastavku

Subota, 01. studenog 2014. 19:48 Napisao/la  SC

Utakmica 14. kola: Slaven Belupo - Rijeka 1:1. Najbolji igrač Rijeke u drugom dijelu bio je vratar Ivan Vargić

MAXtv Prva liga - 14. kolo

SLAVEN BELUPO - RIJEKA 1:1

Stadion u Koprivnici. Gledatelja: 1000

Sudac: Goran Gabrilo (Split) 7

Strijelci: 0:1 Kramarić (35-11m), 1:1 Ozobić (60)

Žuti kartoni:  Ozobić (22), Purić (64), Crepulja (83)

SLAVEN BELUPO: Kardum 6,5, Purić 6, Grgić 6,5, Henrique 6 (72 Fuštar -), Melnjak 6, Paracki 6, Crepulja 6,5, Brlek 6, Mirić 6, Ozobić 6 (84 Vugrinec -), Glavina 5 (57 Cesarec 6,5)

RIJEKA: Vargić 7, Tomečak 5,5, Mitrović 6, Lešković 6, Leovac 5,5, Cvijanović 5,5 (61 Močinić 6), Jajalo 5,5, Kvržić 6 (88 Ivančić -), Jugović 6 (73 Zec -), Sharbini 5,5, Kramarić 6

Nogometaši Rijeke nisu uspjeli pobijediti posljednjeplasiranu momčad lige, Slaven Belupo zasluženo je osvojio bod boljom igrom u drugom dijelu utakmice. Rijeka je razočarala u nastavku utakmice pristupom i nastupom. Štoviše, najbolji igrač Rijeke u drugom dijelu bio je vratar Ivan Vargić, koji je dvaput osujetio poraz. U 83. i 92. minuti Mirić i Vargić dvaput su se sreli "oči u oči", vratar Rijeke dvaput je izašao kao pobjednik.

Rijeka je dvije velike prilike propustila realizirati na početku utakmice čime je mogla šokirati  grogiranog protivnika. U 2. minuti Sharbini nije dobro zahvatio loptu u otvorenoj poziciji za udarac s 13 metara, a Kvržić je u 4. minuti sam izašao pred vratara Karduma i onda nesmotreno reagirao.

U idućih pola sata domaća momčad ni jednom nije morala slično strahovati za svoju mrežu iako je stalno bila u podređenoj poziciji. Igrači Rijeke jednostavno su moćniji, organizirani presing na loptu po cijelom terenu stalno je održavao riječku premoć.

U 33. minuti Vargić je neočekivano loše ispucao loptu, otvorila se domaćinu rijetka mogućnost ugroziti vratara gostiju. Glavina  nije uspio iskoristiti prednost širokog prostora, pao je u pokušaju da prođe Leškovića. Slaven Belupo odmah je kažnjen!

U 34. minuti Kvržić je ubacio loptu zdesna, Grgić je igrao rukom u kaznenom prostoru, a sudac Gabrilo pokazao na bijelu točku. Kramarić je u 35. minuti uputio prvi udarac prema vratima domaćina i precizno pogodio s bijele točke - 0:1.

Rijeka je u prvom dijelu rezultatsku prednost stekla manirom iskusne, natjecateljske momčadi koja igra onoliko koliko je potrebno da pobjedi i sačuva snagu. Kramarićev (43) rezantni udarac s 22 metra i Kardumova parada zatvorili su poglavlje zvano prvo pluvrijeme u kojemu je očekivano došla do izraža velika  razlika u kvaliteti.

Ove sezone Rijeka u pravilu diže ritam igre nakon odmora. Ovog puta ritam je u drugom dijelu pao što se brzo osvetilo. U 60. minuti Ozobić se uspio dokopati lopte između Tomečaka i Leovca na sredini kaznenog prostora, uporni Ozobić bio je brži od Vargića i vrhom kopačke uspio loptu gurnuti u mrežu - 1:1.

Pogodak je očekivano dignuo samopuzdanje domaćim igračima, koji su žustrije počeli ulaziti u duele. Evidentni problem Rijeke u drugom dijelu postao je spori protok lopte zbog kojega je izostao organizirani ulazak u završnicu.

Činjenica da Rijeka u drugom dijelu utakmice nije stvorila ni jednu šansu sve govori o igri tijekom naslabijeg poluvremena ove sezone.