Subota, 18. listopada 2014. 20:51 Napisao  I. V.

Utakmica 12. kola: Rijeka - Istra 1961 3:1.

Strijelci: 0:1 Tomić (44), 1:1 Jajalo (54), 2:1 Kramarić (71), 3:1 Zec (90)

Žuti kartoni: Woon (29), Pavlović (50), Jajalo (53), Jo (83)

RIJEKA: Vargić -, Tomečak 6, Mitrović 6,5, Lešković 6, Leovac 6, Cvijanović 6,  Jajalo 6,5, Jugović 6 (82 Kvržić -), Sharbini 7 (88 Zlomislić -), Kramarić 7, Krstanović 5,5 (66 Zec -)

ISTRA 1961: Dreven 6, Graf 5,5, Gregov 5,5, Woon 5,5, Heister 5,5, Blagojević 6, Obšivač 6, Pavlović 5,5 (73 Horvat -), Tomić 6 (66 Jo -), Ivančić 5,5 (57 Pamić 5,5), Radonjić 6,5

Nogometaši Rijeke ostvarili su očekivanu pobjedu protiv Istre na neočekivani način. Iako je Rijeka puno moćnija momčad,  ispada da je u odlučujućim trenucima presudila individualna kvaliteta. Organizirana pulska obrana odolijevala je koliko je znala i mogla.

Sporo je proteklo vrijeme u prvom poluvremenu, što nije baš i nije karakteristika Rijeke.  Riječka momčad bila je neuobičajeno suzdržana u pripremi napada protiv zbijene pulske momčadi. Prespora izmjena lopte i nedovoljno agresivnosti u duelima umnogme su olakšali posao klasičnom Pamićevu bunkeru s pet igrača u zadnjoj liniji. Mora se priznati da je Pamić posebno dobro zatvorio riječke bokove (Leovac, Tomečak), u prvom dijelu praktično da nije bilo korisnog ulaska ili ubačaja po bokovima što se rijetko događa na Kantidi.

Tri udarca s distance (Leovac 9, Kramarić 20, Sharbini 25)  na postavljenu obranu vrataru Drevenu nije bilo teško osujetiti, pa bi rubrika šanse i pogoci ostala prazna da se riječka obrana u 44. minuti nije uspavala kao i većina gledatelja. Radonjić je na vrhu kaznenog prostora otvorio prostor Ivančiću na desnoj strani, na prizemni ubačaj zdesna na suprotnoj strani utrčao je Tomić i gurnuo loptu preko crte - 0:1. U konstrukciji igri Istre teško je bilo pronaći bilo što pozitivno osim pogotka, a to je u nogometu najvažnije. Sve ostalo spada u dojam.

Početak drugoga podsjetio je na kraj prvoga dijela utakmice. U 47. minuti ponovo je raspoloženi Radonjić u silovitom prodoru razbacao riječke stopere i proigrao na lijevoj strani Tomića, koji je loše primio loptu ispred Vargića. U 50. minuti Rijeka je zamalo odmah kaznila Tomićevu nesmotrenost, Kramarić je pogodio prečku nakon Jajalova ubačaja iz prekida.

U 54. minuti  Jajalo je pobio pulski bunker udarcem, koji u zamahu nije puno obećavao. Nejako upućena lopta s 18 metara zapela je za Grafa, promijenila smjer i prevarila Drevena - 1:1. Nastavila se igra na pulska vrata, ali je u nastavku riječka momčad ubrzala protok lopte pa je sve skupa počelo izgledati brže i opasnije. U 66. minuti u igru je ušao Ermin Zec, pojačao se pritisak na zadnju liniju pulske momčadi. Ni mnogo bolje momčadi nisu u stanju izdržati takav pritisak.

U 71. minuti Kramarić se na vrhu kaznenog prostora u primanju oslobodio Gregova, krenuo prema Drevenu i odmjerenim udarcem poslao loptu tamo gdje to redovito čini - 2:1.

U zadnjih dvadesetak minuta pulska momčad nije pokazivala pretjeranu namjeru riskirati uvjerljiviji poraz, Pamić se sramežljivo otvorio tek u samom finišu, kada je sve bilo gotovo. Ostalo je taman toliko vremena da Zec u 90. minuti postigne prvi pogodak u dresu Rijeke nakon Jajalova ubačaja iz kuta - 3:1.