MAXTV PRVA LIGA

Rijeka rutinski pobijedila H. dragovoljac

Petak, 02. svibnja 2014. 19:47 Napisao  I. V.

Utakmica 34. kola: Rijeka - Hrvatski dragovoljac 3:1. Rijeka je odigrala koliko treba za pobjedu

MAXtv Prva liga - 34. kolo

RIJEKA - HRVATSKI DRAGOVOLJAC 3:1

Stadion na Kantridi. Gledatelja: 3.723.

Sudac: Duje Strukan (Split) 6,5

Strijelci: 1:0 Krstanović (19-11m), 2:0 Kramarić (54), 3:0 Lešković (60), 3:1 Jajčinović (68)

Žuti kartoni: Lesjak (17), Brezovec (31), Božić (45), Mujanović (86)

RIJEKA: Vargić -, Tomečak 6,5, Lešković 7, Leovac 6,5, Bertoša 6,5, Močinić 6, Brezovec 7, Kvržić 6 (58 Mujanović 6), Jugović 6 , Kramarić 6,5 (82 Pokrivač -), Krstanović 6

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Čović 5, Špehar 5, Gregov 5,5, Mrčela 5, Tomić 5,5, Lesjak 6, Ljubičić 5,5 (44 Brtan 5,5), Bačelić-Grgić 6 (78 Rašić -), Jazvić 6, Doležal 5,5 (56 Jajčinović 6), Božić 6

Nogometaši Rijeke rutinski su odradili utakmicu protiv Hrvatskog dragovoljca, pobjedivši načinom tipičnim za momčadi koje se troše onoliko koliko treba za pobjedu.

Do 18. minute trajala je uspavanka tijekom koje su domaći nogometaši pokušali pronaći prolaz kroz gustu obrambenu zonu gostiju. Tada je Tomečak na desnoj strani kaznenog prostora pokušao proći Mrčelu, riječki branič pao je u kontaktu, a sudac Strukan sa zadrškom pokazao na bijelu točku. Krstanović je prema običaju bio neumoljiv izvođač kaznenog udarca - 1:0.

Očekivalo se da će pogodak olakšati riječkoj momčadi posao, ali su Dragovoljci zadržali isti raspored, a Riječani spori ritam napada, pa izrazitih prilika nije bilo. Nekoliko iznuđenih pokušaja na objema stranama (Krstanović, 3, 23, Kvržić 42/Božić 14, Lesjak 30) treba spomenuti zbog toga što su razbili  monotoniju neinventivnih napada.

U drugom dijelu počelo se igrati kao u prvom, što znači da su vratari bili besposleni. Taman kada je Dragovoljce malo ohrabrio mlaki pristup Rijeke, dogodio im se Kramarić. U 54. minuti Kramarić je "lažnjacima" slijeva krenuo varati gostujuće igrače  po rubu kaznenog prostora i kada se odlučio vratiti istim smjerom,  zastao je i prizemnim udarcem sa 17 metara pogodio lijevi kut - 2:0. Od toga su trenutka opustile su se noge, počelo se igrati nešto otvorenije i sadržajnije.

U 60. minuti Brezovec je ubacio slijeva, Lešković najviše skočio i glavom skrenuo loptu u mrežu - 3:0. Unatoč negativnom rezultatu gosti su iznenadili pristupom. Nakon što je Božić (62) pogodio stativu, u 68. minuti Jajčinović  je sjajnim udarcem s 18 metara efektno pogodio desni gornji kut - 3:1. Uslijedile su dvije akcije (Lesjak 72, Jazvić 74) u kojima su gosti bili blizu aktivnom rezultatu.

Nakon toga domaćin se malo drugačije posložio i gosti više nisu bili ni blizu prilike.