Subota, 16. kolovoza 2014. 20:46 Napisao  I. V.

Utakmica 5. kola: Rijeka - Slaven Belupo 3:0

Sudac: Duje Strukan (Split) 7

Strijelci: 1:0 Tomečak (8), 2:0 Kramarić (9), 3:0 Kramarić (35)

RIJEKA: Vargić -, Tomečak 7, Lešković 7, Mitrović 6,5, Leovac 7, Jajalo 6,5 (70 Cvijanovič -), Brezovec 6, Sharbini 6, Kvržić 7 (83 Ajayi -), Kramarić 8 (60 Moises 6,5), Jahović 6,5

SLAVEN BELUPO: Picak 5,5, Plazanić 5, Grgić 5, Henrique 5, Melnjak 5, Barišić 5 (46 Cesarec 5,5), Purić 5, Crepulja 5 (86 Paracki -), Geng 5, Ozobić 5, Glavina 5 (64 Mirić -)

Nogometaši Rijeka nastavljaju niz pobjeda i sjajnih igara, u 5. kolu momčad Slavena Belupa nije imala ama baš nikakve šanse spriječiti 15. uzastopnu pobjedu  momčadi Matjaža Keka.  A Andrej Kramarić ove sezone igra nogomet druge dimenzije, ovakvu lakoću zabijanja  iskazivali su samo najveći igrači u povijesti HNL-a.

Kakvi god bili, planovi trenera Slavena Belupa Elvisa Scorije ništa više nisu vrijedili nakon nepunih deset minuta. U 8. minuti Jahović se izborio za loptu na lijevoj strani kaznenog prostora, idealno prebacio loptu na drugu stranu gdje je Tomečak u padu zakucao loptu u mrežu udarcem glavom - 1:0. Minutu kasnije ukazao se najbolji stijelac HNL-a. Kvržić je odigrao prizemno zdesna, Kramarić primirio loptu, koju je vanjskom stranom kopačke elegantno poslao u desni kut - 2:0.

Odavno u prvih pola sata jedna momčad nije na Kantridi izgledala bespomoćnije od Slavena Belupa. Rijeka se tridesetak minuta doslovno poigravala s grogiranom   gostujućom momčadi, koja nije znala s koje strane prijeti veća opasnost. Rastrčano i razigrano razdoblje riječke momčadi samo stjecajem okolnosti nije rezultiralo pogocima neuhvatljivog Kramarića (14, 22),  Leovca (24) i Jahovića (34).

Taman kada su gosti malo došli do daha, jer se riječka bura malo primirila, dogodio im se Kramarić. U 35. minuti Kramarićeva majstorija izmamila je uzdahe na tribinama, izravni udarac desnicom nakon ubačaja iz kuta rijetko se vidi u današnjem nogometu. A još se rijeđe vidi tehnički savršen udarac poput Kramarićeva po kojemu je lopta u padu završila iza Picakovih leđa - 3:0! Prekrasan pogodak!

Sharbini doživio 100.!
Anas Sharbini odigrao je za Rijeku stotu utakmicu, koju je propustio Ivan Krstanović. Stasiti napadač nije bio ni među pričuvama, trener Matjaž Kek odlučio je Krstanovića odmoriti uoči utakmice protiv Sheriffa u četvrtak.

U drugom dijelu Scoria je na teren poslao Danijela Cesareca, bivšega napadača Rijeke. Puno se toga na Kantridi promijenilo od kada je Cesarec otišao prošle sezone, ova Rijeka igra za klasu viši nogomet i kada pristup  nije euforičan kao na početku utakmice. Smanjila je riječka momčad ritam u drugom dijelu tijekom kojega su domaći igrači utakmicu odrađivali što je bila prilika za nastupe bez opterećenja povratniku Moisesu i debitantu Cvijanoviču.

Treba izdvojiti 74. minutu. Tada je Cesarec u padu loptu mlakim udarcem poslao ravno u Vargića, što je bila jedina prilika gostiju koji na kraju mogu biti zadovoljni činjenicom da su igrači Rijeke u drugom poluvremenu osjetno popustili. I propustili dvije (Sharbini 78, Leovac 80) izgledne šanse uvećati pobjedu.