Rijeka osvojila bod protiv Slavena Belupa

Ponedjeljak, 04. svibnja 2015. 21:01 Napisao/la  SC

Utakmica 32. kola: Slaven Belupo - Rijeka 1:1

Strijelci: 1:0 Mišić (2), 1:1 Balaj (4)

Žuti kartoni: Jambor (S. Belupo), Bradarić (Rijeka)

SLAVEN BELUPO: Kardum 6,5, Purić 6, Fuštar 6,5, Grgić 7, Martinaga 6, Arap 6, Brlek 6,5, Crepulja 6, Ejupi 6 (86 Vugrinec -), Mirić 6,5 (81 Mihaljević -), Mišić 6 (58 Jambor 6)

RIJEKA: Vargić 6, Tomečak 6,5, Knežević 6, Lešković 6, Leovac 6, Močinić 6,5, Bradarić 6 (68 Radošević 6), Vešović 6 (80 Ayaji -), Jugović 6 (61 Mišić 6), Tomasov 6,5, Balaj 6

Nogometaši Rijeke osvojili su bod u Koprivnici odigravši 1:1 protiv Slavena Belupa utakmicu koju su svi zaboravili nekliko minuta nakon što je sudac odsvirao kraj. Utakmica je počela furiozno, malobrojni gledatelji vidjeli su dva pogotka u prvih pet minuta i vjerojatno pomislili da će gledati zanimljivu utakmicu. Prevarili su se!

Trener Matjaž Kek utakmicu je počeo bez rovitog Anasa Sharbija s povratnikom Darijom Kneževićem na mjestu stopera i s Marinom Tomasovim na mjestu povučenoga napadača.

U 2. minuti Mirić je u brzoj izmjeni prošao desnim bokom, ušao u kazneni prostor i pokušao iz obećavajuće pozicije pogoditi suprotni kut. Nije dobro zahvatio loptu, ali je idealno na drugoj strani uposlio Mišića, koji se iskrao Tomečaku i iz blizine loptu skrenuo u mrežu - 1:0.

Dvije minute kasnije Jugović je probio desni bok, prizmeno proigrao nečuvanog Balaja na 10 metara od Karduma. Napadač Rijeke imao je vremena primiti loptu, okrenuti se i naciljati lijevi kut - 1:1. I to je bilo sve od uzbuđenja u prvom dijelu.

Do odmora Rijeka je kroz nešto veći posjed lopte pokušavala pronaći prolaz do Karduma, ali je protok lopte bio prespor da bi dobro organizirana domaća obrana imala problema. Pokušaj Vešovića (14) glavom i Tomečakov (43) udarac sa 17 metara mogu se svrstati pod opasnosti za domaćega vratara, ali igra Rijeke izgledala je sterilno kao i obično na gostovanjima ovoga proljeća. Domaći u prvom dijelu nisu ni prišli kaznenom prostoru Rijeke.

U drugom dijelu za nijansu brža igra, posebice domaće momčadi, omogućila je da Ejupi triput (59, 69, 73) bude u poziciji za pogodak. Sva tri puta Ejupi je mogao poentirati glavom, prvi put nakom Mirićeva, drugi put nakon Purićeva ubačaja, a treći put nakon pogrešne Vargićeve procjene nakon ubačaja iz kuta.

Unatoč dominaciji kroz posjed Rijeka tijekom cijelog drugoga dijela nije stvorila ni jednu priliku sve do 88. minute. Tada je Balaj petom proigrao Mišića, koji je na 8 metara ostao sam ispred Karduma, ali je domaći vratar tijelom uspio ući u udarac i osujetiti jedinu priliku Rijeke.