Subota, 19. travnja 2014. 20:54 Napisao/la  SC

Strijelci: 1:0 Barišić (29), 2:0 Jonjić (77)

Žuti kartoni: Barišić (57), Perošević (78)

OSIJEK: Mikulić -, Matas 6, Kurtović 6,5, Jonjić 7, Bralić 6,5, Škorić 6,5, Ugarković 6, Glavaš 6 (82 Novaković -),  Šorša 6,5,  Mišić 6 (69 Pavić-), Barišić 7 (75 Perošević -)

RIJEKA: Vargić 5, Tomečak 5, Mitrović 5, Lešković 5, Leovac 5, Moises 5, Močinić 5, Jugović 5 (60 Pokrivač 5), Kvržić 5 (73 Mujanović -), Sharbini 5 (54 Ajayi 5), Kramarić 5

Nakon Dinama i Lokomotive, u 32. kolu Osijek je pobijedio Rijeku i nastavio nizati impresivne rezultate za momčad koja je prije nekoliko kola slovila najvećim kandidatom za ispadanje. Da je Osijek ovako igrao od početka sezone, sada bi se borio za titulu prvaka!

Osječani su do pobjede došli dvama pogocima nakon prekida u utakmici koja prema prikazanom spada u najslabija riječka izdanja ove sezone. Tek pred kraj utakmice, kada su Osječani osigurali pobjedu, Rijeka je uputila jedina dva udarca u okvir vratiju zbog kojih vratar Mikulić nije imao problema.

U prvom dijelu igrao se nogomet, koji je više odgovarao domaćinu. Rijeka je kroz veći posjed lopte (ukupno 62%) izgledala toliko sterilno da pogodak nije mogla postići ni slučajno, dok je Osijek u okomitim otvaranjima, posebice po desnom boku, u nekoliko navrata izgledao puno opasnije. Ne toliko da bi se poremetio raspored riječke obrane.

U 29. minuti Osijek je došao u vodstvo nakon Mišićeva ubačaja iz kuta. Barišić je  pobjegao Močiniću i ispred prve vratnice u skoku glavom skrenuo loptu u mrežu pokraj Vargića - 1:0.

U 39. minuti Šorša je prošao desnom stranom, ubacio na suprotnu stranu gdje je Ugarković traljavo zahvatio loptu koja je završila u Vargićevu naručju.

Budući da Rijeka u prvom dijelu nije stvorila ni jednu situaciju koja je mogla naslutiti pogodak, moglo se očekivati da će gosti u drugom dijelu početi igrati konkretnije u završnici. Obilna kiša natopila je Gradski vrt, skliski travnjak promijenio je pristup lopti.

Nije se promijenio pristup igri: Rijeka je i dalje uglavnom besciljno kružila loptom izvan zone udarca, Osijek je branio stečenu prednost i pokušavao riječke braniče razmaknuti u kontrama. Po prirodi načina igre Osijek je izgledao nešto opasnije, ali obojica vratara nisu imali nikakvog posla.

U 62. minuti pokušali su pogoditi cilj Barišić na jednoj, Kvržić na drugoj strani. U 63. minuti Rijeke je propustila najbolju priliku, koja se ukazala. Kramarić je prošao desnom stranom, lopta se odbila od gustog bloka do Kvržića koji nije pogodio vrata.

Utakmica je rješena u 77. minuti, kada je riječka obrana ponovo zatajila na prekidu. Opet se dogodio ubačaj iz kuta, ovoga puta u ravni prve vratnice najviše je skočio Jonjić i glavom efektno loptu poslao u suprotni kut nemoćnog Vargića - 2:0.

Do kraja utakmice Rijeke je stisnula osječku momčad u kaznenom prostoru, Kramarić (83) je udarcem glavom natjerao Mikulića na prvu intervenciju u utakmici. Ovog puta silovanje nogometa  nije bilo učinkovito, osječka je mreža ostala netaknuta.