MAXTV PRVA LIGA

Istra 1961 i Rijeka podijelili bodove

Nedjelja, 03. ožujka 2013. 19:58 Napisao  I. V.

Utakmica 22. kola: Istra 1961 - Rijeka 1:1. S obzirom na (ne)prikazano rezultat je realan

MAXtv Prva liga - 22. kolo

ISTRA 1961 - RIJEKA 1:1

Stadion Aldo Drosina. Gledatelja: 3000.

Sudac: Zlatko Šimčić (Koprivnica) 6,5

Strijelci:  1:0 Bačelić-Grgić (13-11m), 1:1 Kreilach (16-11m)

Žuti kartoni: Mujanović (12), Blagojević (15), Datković (42), Močinić (71)

ISTRA 1961: Ježina 5,5 - Sušić 6, Budicin 6, Čagalj 6, Milić 6 (89 Chung -) - Anđelković 6,5, Blagojević 6, Bačelić-Grgić 5,5 (72 Prelčec -) - Ottochian 6 (72 Havojić -), Aganović 6 - Križman 6

RIJEKA: Mance 7 - Kreilach 6,5, Datković 6, Marić 6 - Mujanović 6, Brezovec 6,5 (90+2 Weitzer -), Močinić 6, Alispahić 6, Škarabot 6 - Benko 5,5 (89 Čulina -), Cesarec 5,5 (83 Mutombo -)

Nogometaši Istre 1961 i Rijeke odigrali su neodlučeno u zadnjoj utakmici 22. kola. S obzirom na (ne)prikazano rezultat je realan, a s obzirom na riječka očekivanja ove sezone utakmica nije mogla zadovoljiti ni rezultatm, ni igrom.

Kako se običava napisati, Istra ostavila je dojam momčadi koja bolje stoji na terenu budući da je zauzela stav koji teži nadigravanju. Privremeni trener Rijeke utakmicu je počeo s trojicom stopera, Kreilach je zauzeo mjesto posljednjeg čovjeka u obrani i preuzeo kapetansku traku. Prema osnovnoj formaciji i rasporedu Rijeka se odlučila posvetiti obrani, što može biti vrlo funkcionalno kada postoji uigrani način kontranapada.

Budući da Rijeka većim dijelom prvog poluvremena nije organizirano prelazila na polovinu Istre, koja je na drugoj strani neuspješno pokušavala pronaći prolaz kroz zgusnuti riječki blok, utakmica nije ponudila puno uzbuđenja.  Ako se izuzme nešto agresivniji ulazak u utakmicu domaćina uz nekoliko odlučnijih ulazaka u kazneni  prostor, te Blagojevićev (7) i Benkov (9) udarac s poludistance, konkretno se ništa ne bi dogodilo da sudac Šimčić opravdano nije dosudio dva kaznena udarca.

U 12. minuti Mujanović je s leđa srušio Križmana, a tri minute kasnije u jedinom okomitom ulasku gostiju u kazneni prostor domaćina, dvojica domaćih braniča Brezovca su pokosili još u zraku. Sigurni realizatori kaznenih udaraca bili su Brčelić-Grgić i Kreilach.

Opstrukcija nogometa s riječke strane umalo je kažnjena u 58. minuti, kada je Sušić ubacio zdesna, Aganović najviše skočio na 6 metara i uputio glavom loptu koju je čudesnom reakcijom vratar Mance uspio dostići prije nego je prošla gol-crtu.   Valjda pod dojmom da su uspjeli sačuvati mrežu samo zahvaljujući nadahnutom Manceu, od toga trenutka igrači Rijeke konačno su počeli skupno prelaziti na drugu stranu igrališta. U 70. minuti umalo im se isplatilo.

Vratar Ježina pogrešno je procijenio dolet lopte na rub kaznenog prostora, Škarabot je u rijetkom izlasku bio brži od domaćeg vratara, prebacio je Ježinu, ali je Ottochian uspio stići loptu prije nego što je završila putanju u nezaštićenoj mreži.

Rijeka je sramežljivo počela igrati za pogodak i odmah se osjetila drugačija atmosfera u zraku ispred Ježine, u 75. minuti Benko u obećavajućoj poziciji ispred Ježine nije dobro prihvatio Brezovčev ubačaj slijeva.

Tek je u zadnjih desetak minuta utakmica počela dobivati obrise natjecateljske budući da su obje momčadi shvatile da će od podjele bodova najviše profitirati netko treći, čim su se rasporedi razvukli otvorio se prostor za igru. Budući da nije bilo raspoloženog igrača koji bi ga iskoristio,  rezultat se nije promijenio.