Subota, 16. rujna 2023. 21:34 Napisao/la  SC

Strijelci: 1:0 Pjaca (48), 2:0 Pjaca (55), 2:1 Pušić (85)

Žuti kartoni: Selahi (Rijeka), Živković, Lovrić, Garmash, Pušić, Manev (Osijek)

RIJEKA: Labrović, Smolčić, Mitrović, Galešić, Goda, Selahi (75 Dilaver), Fruk (90 Radeljić), Janković, Pjaca (62 Banda), Pašalić (90+1 Bogojević), Ivanović (76 Obregon)

OSIJEK: Malenica, Gržan, Manev, Duarte, Guedes, Brlek, Nejašmić, Pušić, Bukvić, Lovrić (70 Omerović), Mierez (79 Živković)

Marko Pjaca vratio se u HNL dvjema majstorijama kojima je Rijeci osigurao pobjedu protiv Osijeka!

Više od šest tisuća gledatelja ustalo je u 62. minuti da bi pljeskom ispratili Pjacu s terena, sjajno riječko ozračje kao da je izvuklo iz Pjace zatomljenu vještinu.

U 48. minuti Pjaca se ulijevo na tridesetak metara od gola elegantno s loptom okrenuo oko Pušića, dotrčao je do 23 metra i silovito loptu poslao u lijevi Maleničin kut - 1:0.

U 55. minuti Pjaca je pobjegao lijevom stranom, ušao u kazneni prostor, u mjestu se varkom oslobodio Gržana i Duartea, loptu je mirno poslao u suprotnu vratnicu od koje se ista odbila u mrežu - 2:0.

Tijekom cijele utakmice Rijeka je dominirala, osječka momčad tek je u zadnjim minutama barem naslutila kvalitetu momčadi zbog koje je utakmica na Rujevici bila derbi.

Pala je koncentracija riječke obrane u 85. minuti, stvorili su gosti višak na lijevoj strani kaznenog prostora, Živković je točno odigrao, Pušić je na desnoj strani sam osvanuo pred praznim vratima u petercu - 2:1.

Konačni rezultat nije realni odraz odnosa snaga tijekom utakmice, Osječani su postignuli pogodak, a da prije toga nisu ozbiljno zaprijetili.

Rijeka je odmah krenula silovito, već je nakon prvih pet minuta (Fruk 2, Janković 3) postalo jasno da će vratar Malenica imati puno posla.

Na kraju prvoga dijela omjer udaraca prema vratima 12/1 i 60 posto posjeda lopte realni su realni su pokazatelji kakva se utakmica igrala na Rujevici.

Uz napomenu da Osječani nisu praktično ni jednom ušli u kazneni prostor Rijeke treba iskaknuti da riječke prilike nisu bile izgledne, Malenica nije imao poteškoća braniti lako predvidljive udarce s distance.

Marko Pjaca dvama pogocima odredio je tijek utakmice u drugom poluvremenu na kraju kojega Osječani moraju biti zadovoljni rezultatom.

Nakon što je Rijeka povela 2:0, otvorila se momčad Osijeka što je odgovaralo okomitoj riječkoj igri u napadu.

Ivanović (67, 75) je dvaput izašao ispred Malenice, dvaput nije bio miran u završnim udarcima, pobjedu su mogli uvećati Fruk (80) i Obregon (90+3).