Uz Solomuna Theophilusa, 16-godišnjaka koji je već priključen radu s prvom momčadi, još najmanje tri, četiri mladića iz nigerijske nogometne akademije ostaju u Rijeci. Riječ je većinom o 15-godišnjacima koji će biti uključeni u rad omladinske škole. Mladi Nigerijci zadovoljavaju visoke kriterije u svojim godištima, prednjače izvanrednim tjelesnim predispozicijama i urođenim mentalitetom pobjednika, preostaje da kroz proces socijalizacije rade na tehničko-taktičkom usavršavanju. Iako su njihova imena poznata, nije ih uputno objaviti prije nego što konačni popis imena ne dobije službenu formu. Ako ni zbog čega, a ono zbog dječaka koji pažljivo osluškuju što se o njima piše i govori tijekom boravka u Kostreni.
Ostanak malodobnih dječaka iziskuje poštivanje stroge procedure koju propisuje FIFA. Da bi spriječila trgovinu malodobnim nogometašima, FIFA je u posljednjih desetak godina uvela pravila kojima ishodovanje igračkih legitimacija za malodobne strance nije više tako jednostavno. Nekada je bilo dovoljno da se roditelji formalno presele u drugu državu i klinci bi u matičnim nacionalnim savezima odmah dobili potrebne papire za registraciju. Danas više ne prolazi forma, FIFA inzistira na dokazima o boravištu roditelja, njihovim radnim dozvolama, poreznim karticama…
Malodobni nigerijski dječaci mogu dobiti boravišnu vizu i trenirati u Rijeci dok ne postanu punoljetni. Međutim, ne mogu se natjecati dok se ne ispune zahtjevi FIFA-e. Budući da se s mladim Nigerijcima u Rijeku neće doseliti njihovi roditelji, da bi se mogli registrirati u HNS-vjerojatno će morati pronaći staratelje. Osim što ima diskutabilnu etičku poruku, ishodovanje starateljstva nad stranim malodobnim dječacima nije baš jednostavna procedura.