Kup: Luka Menalo pogodio u 92. minuti za riječko slavlje, ali slava pripada Robertu Muriću

Srijeda, 16. prosinca 2020. 18:07 Napisao/la  SC

Minutu prije nego što su trebali početi produžeci, Murić je odlučio završiti utakmicu! Rijeka treći put uzastopno u osmini finala eliminirala Važadin na sličan način

Kup: Luka Menalo pogodio u 92. minuti za riječko slavlje, ali slava pripada Robertu Muriću

Utakmica osmina finala Kupa

VARAŽDIN - RIJEKA 1:2

Stadion Varteks. Bez gledatelja

Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo) 6,5

VAR sudac: Dario Bel (Osijek)

Strijelci: 1:0 Posavec (39), 1:1 Galović (78), 1:2 Menalo (90+2)

Žuti kartoni: Stolnik (41), Đurasek (45+3), Lončar (60), Posavec (77), Zalenika (85), Štefulj (87)

VARAŽDIN: Zelenika 6, Tkalčić 5,5, Pellumbi 6, Stolnik 6, Daničić 5,5, Senić 6, Đurasek 5,5, Posavec 6 (79 Milić -), Obregon 5,5 (71 Belcar -), Drožđek 5,5, Benko 5,5

RIJEKA: Nwolokor -, Galović 6,5, Smolčić 6 (64 Halilović 6), Capan 6, Tomečak - (12 Braut -, 32 Arsenić 6), Grezda 6,5, Lončar 6, Štefulj 6, Menalo 6,5, Murić 7, Kulenović 6

Nogometaši Rijeka ostvarili su plasman u četvrtfinale Kupa pobjedom (2:1) u Varaždinu, Luka Menalo pogodio je za riječko slavlje u 92. minuti, ali slava pripada Robertu Muriću.

Primio je Murić loptu na dvadesetak metara od vratiju, jednom izmjenom s Menalom prošao je kroz gustu varaždinsku obranu kao da je na šetnici, izašao sam zdesna ispred Zelenike i onda mirno navukao na sebe nekoliko igrača prije nego što je vratio loptu Menalu, koji je ostao sam na 7 metara i lagano loptu poslao u mrežu - 1:2.

Rijeka je treći put uzastopno u osmini finala eliminirala Važadin na sličan način.

Koliko je nogomet varljiva igra pokazala je statistika prvoga dijela.

Rijeka je očekivano ostvarila premoć u svim statističkim pokazateljima (posjed 67 posto, udarci 2/1...) osim u najvažnijem, Varaždin je poveo 1:0 nakon jedinog udarca u okvir vratiju.

U 39. minuti Drožđek je ubacio iz kuta, Posavec je u naletu najviše skočio na čak 11 metara od vratiju i udarcem glavom efektno pogodio mrežu - 1:0.

Nije Rijeka kroz posjed stvorila ni jednu priliku koja spada u kategoriju "zicer", najbliži pogocima bili su Kulenović (9) i Menalo (18): prvi je sa 7 metara loptu poslao u blok, drugi je s 15 metara ciljao i promašio vrata.

Mogao je Kulenović (6) na ulasku u kazneni prostor bolje tehnički reagirati, loše je zahvatio loptu prilikom udarca...

Ukratko, vratar Zelenika ni jednom nije morao intevenirati u prvom dijelu utakmice. Nije morao ni vratar Nwolokor, pa je Varaždin ipak zatresao mrežu.

Što se tiče igre, nakon serija utakmica protiv jakih europskih i HNL-protivnika, Rijeka je prvi put igrala jednu utakmicu na postavljenu obranu objektivno puno slabije momčadi.

U takvom načinu igre linije kretanja igrača u napadu su sasvim drugačije, posebice igrača iz srednje pa i zadnje linije od čije kreacije ovisi kvaliteta igre u završnice.

Ukupno gledano, riječka momčad ulazila je u završnicu s premalo igrača da bi varaždinska obrana imala ozbiljnijih problema.

Prvo poluvrijeme obilježio je nesvakidašnji hendikep: umjesto ozlijeđenog Tomečaka ušao je Braut, koji se ozlijedio nakon dvadesetak minuta, pa je na mjestu desnog braniča većim dijelom utakmice igrao Arsenić, koji zbog ozljede nije igrao praktično od početka sezone.

U drugom dijelu odnosi su se promijenili toliko koliko je riječka momčad još jače stisnula domaću momčad u zadnju trećinu, ali nije bilo dovoljno okomitosti u pas-igri, niti u igri jedan na jedan.

Od 64. minute Rožman je uveo Halilovića i počeo igrati s četvoricom igrača u zadnjoj liniji, što je značilo da će se povećati koncentracija igrača Rijeke u središnjici i još više pojačati pritisak.

U 73. minuti Grezda nije bio precizan udarcem glavom, u 76. minuti Arsenić je glavom loptu skrenuo u gredu na Haliovićev ubačaj...

Ako nije moglo proći kroz posjed lopte, prošlo je nakon prekida!

U 78. minuti Murić je ubacio iz prekida, Galović je na petercu nadskočio dvojicu domaćih braniča i glavom loptu poslao u mrežu - 1:1.

Pogodak je olakšao pristup riječkim igračima, koji su nastavili stvarati pritisak neopterećeni negativnim rezultatom, a čim se počne igrati opuštenije dolazi Murićevo vrijeme...

U 82. minuti Murić je snažnim udarcem natjerao Zeleniku na prvu intervenciju u drugom dijelu, u 89. minuti Murić je preciznim ubačajem s poludistance pogodio Menala na petercu, napadač Rijeke nije dobro reagirao u padu.

Minutu prije nego što su trebali početi produžeci, Murić je odlučio završiti utakmicu!

Tablice omogućuje Sofascore
Koristimo kolačiće
Na našoj web stranici koristimo kolačiće. Neki od njih su neophodni za rad stranice, dok nam drugi pomažu poboljšati ovu stranicu i korisničko iskustvo (kolačići za praćenje). Možete sami odlučiti želite li dopustiti kolačiće ili ne. Imajte na umu da ako ih odbijete, možda nećete moći koristiti sve funkcije stranice.