Nogometaši Lillea uoči gostovanja na Rujevici doživjeli težak poraz od Lorienta

Nedjelja, 27. kolovoza 2023. 19:09 Napisao/la  SC

Paolo Fonseca

Nogometaši Lillea doživjeli su težak poraz u utakmici trećeg kola Ligue 1 na gostovanju kod Lorienta.

Fonsecina momčad poražena je 4:1, utakmica je bila praktički riješena u prvih deset minuta, kada su domaćini dva puta zatresli Chevalierovu mrežu.

U 55. minuti tračak nade za Lille, David je pogotkom smanjio zaostatak, ali nada u pozitivan rezultat rasplinula se desetak minuta kasnije, dvama novim pogocima Lorient je dohvatio svoju prvu pobjedu ove sezone i nanio prvi poraz Lilleu u prvenstvu.

U odnosu na utakmicu koju je Lille igrao protiv Rijeke, protiv Lorienta u početnoj postavi nije bilo samo Alexndra i Andrea, Gudmunsson je igrao posljednjih šest minuta.

Protiv Lorienta nije igrao niti Samuel Umtiti, dakle pitanje je hoće li igrati protiv Rijeke.

Sasvim je jasno da će ovaj poraz mobilizirati trupe Paola Fonsece, momčad kojega očito nije u nekoj optimalnoj formi jer nije baš normalno uoči važnog europskog ispita dobiti četiri gola na gostovanju kod Lorienta, koji se baš ne ubraja u top francuske momčadi.

Lorient – Lille 4:1 (Abergel 9, Ponceau 10, Faivre 62, Le Goff 67/David 55)

LILLE: Chevalier, Santos, Diakite, Yoro, Ismally (84. Gudmundsson), Miramon, Andre, Zhegrova (76. Cavaleiro), Yazici, Haraldson (40. Cabella), David.