Kup: Rijeka znalački kaznila Lokomotivu u drugom dijelu, razigrani Anas Sharbini

Srijeda, 11. veljače 2015. 18:57 Napisao  I. V.

Prva utakmica 1/4 finala: Rijeka - Lokomotiva 4:1. Tomislav Ivković zaželio je u drugom dijelu više nego što njegova momčad objektivno može ostvariti

Prva utakmica čevtrfinala Kupa

RIJEKA – LOKOMOTIVA 4:1

Stadion na Kantridi. Gledatelja: 5000

Sudac: Bruno Marić (Daruvar) 5,5

Strijelci: 1:0 Tomečak (18), 2:0 Balaj (59), 3:0 Jugović (77), 3:1 Doležal (81), 4:1 Lešković (88)

Žuti kartoni: Bradarić (39), Radošević (57), Sharbini (67), Pavičić (69), Mamić (74), Leovac (76)

RIJEKA: Vagić -, Tomečak 6,5, Samardžić 7, Lešković 6, Leovac 6,5, Radošević 6, Bradarić 6,5, Jugović 7 (89 Cvijanović -), Sharbini 7,5 (85 Tomasov - ), Alex 6 (76 Mišić -), Balaj 6

LOKOMOTIVA: Zelenika 5,5, Bartolec 5, Mrčela 5,5, Perić 5,5, Mamić 5,5 (82 Marić -) , Prenga 5,5 (46 Begonja 5,5), Andrijašević 6, Pavičić 6, Gržan 5,5, Bručić 5,5, Kolar 5,5 (58 Doležal 6)

Nogometaši Rijeke pobijedili u Lokomotivu rezultatom 4:1 i stekli teško dostižnu prednost uoči uzvrata. Uvjerljiva pobjeda ostvarena je u drugom dijelu, kada je trener Lokomotive Tomislav Ivković zaželio više nego što njegova momčad objektivno može ostvariti . Predvođena razigranim Anasom Sharbinijem, riječka momčad umješno je iskoristila ponuđeno.

Uoči početka utakmice bilo je jasno da će rezultat ovisiti o tome kako će igrati renovirana momčad Rijeke za koju su prvu službenu utakmicu počela igrati četvorica igrača od kojih su trojica (Radošević, Bradarić, Alex) igrali u središnjici, gdje počinju i završavaju sve akcije. Budući da na papiru razlika u pojedinačnoj kvaliteti osjetno prevaže na stranu Rijeke, trebalo je vidjeti kako će na terenu surađivati novi igrači u dresovima Rijeke.

Lokomotiva je na terenu potvrdila poznato, ima momčad Tome Ivkovića dovoljno znanja u brzoj transformaciji zaprijetiti svakoj momčadi u HNL-u. Međutim, za nešto ozbiljnije nedostajao je tzv. zadnji pas poput Bradarićeva u 18. minuti

U 18. minuti Tomečak je dobro osjetio trenutak odsutnosti gostujuće obrane. Utrčao je zdesna ravno prema Zeleniki, zavukao se iza leđa obrane, primirio idealno upućenu Bradarićevu loptu i iz blizine gurnuo loptu u mrežu – 1:0.

Rijeka je kroz posjed lopte stvorila nekoliko obećavajućih situacija, nedostajalo je više odlučnosti (Sharbini 12, Alex 44), preciznosti (Sharbini 2) i najviše od svega poduzetnosti u vrhu napada gdje momčad izgleda bezopasno na postavljenu obranu.

Lokomotiva je rado viđen gost na Kantridi od kada je vodi Ivković. Početkom drugoga dijela pomaknuo je trener Lokomotive obranu prema sredini igrališta, počeo igrati visoku presing,  pa se na zadovoljstvo publike počelo igrati za pogodak više. U 59. minuti prvi put je kažnjena Ivkovićeva hrabrost.

Prikrao se Leovac iza leđa visoko postavljene obrane, okomito upućene lopta odbila se od Leovčevih leđa  taman koliko je trebalo natrčalom Balaju da upornost nagradi prvim pogotkom – 2:0.

Gosti nisu promijenili pristup, pa je slobodan prostor postao izazov. Šteta zbog poimanja nogometnih čari da je Sharbini (62) sam sebi uskratio slobodan prostor nakon nekoliko atrakivnih “lažnjaka“ po kojima je nekoliko igrača zaleglo na travu. Kada takvom igraču oslobodiš prostor, ne piše ti se dobro.

U 77. minuti Sharbini je ponovo osvanuo sam na lijevom boku, uslijedio je karakterični bijeg i proradila "desna vanjska" kojom pogađa u milimetar! Jugović je znalački podmetnuo nogu – 3:0.

Neočekivano se domaća momčad opustila, što je iskoristio Doležal, koji se prelako oslobodio Leškovića u duelu pored Vargićem i smanjio rezultat na 3:1.

Dominirala je Lokomotiva u posjedu lopte do kraja utakmice, ali je pogodak postigla Rijeka. Bradarićev udarac u 88. minuti odbio se od Leškovića i završio iza leđa vratara Zelenike – 4:1.