Srijeda, 19. veljače 2014. 18:48 Napisao  I. V.

Prva utakmica 1/4 kupa: Rijeka - Osijek 1:0. Strijelac Moises u 82. minuti

Strijelac: 1:0 Moises (82)

Žuti kartoni: Mandić (23), Maleš (30), Jonjić (37), Bertoša (77)

RIJEKA: Vargić  6 - Mujanović 5,5 (41 Leovac 6), Knežević 6, Marić 6, Bertoša 6,5 - Maleš 6, Moises 6,5, Kvržić 5,5 (69 Močinić -), Jugović 5,5 (59 Benko 5,5) - Sharbini 6, Kramarić 5,5

OSIJEK: Malenica 6,5 - Matas 5,5, Jonjić 6, Bralić 6,  Pavić 6 - Glavaš 5,5, Vitaić 6 (56 Mišić 5,5), Ugarković 5,5, Aleksić 5,5 (67 Šorša 5,5) - Barišić 6, Mandić 5,5 (76 Dugančić -)

Rijeka je u prvoj utakmici stekla minimalnu prednost. U 82. minuti Bertoša je prošao lijevom stranom i dospio do korner-linije, precizno položena povratna lopta za Moisesa slutila je pogodak. Brazilac je samo podmetnuo nogu za prvijenac u dresu Rijeke - 1:0.

Trener Matjaž Kek očekivano je osvježio momčad nakon zadarskog poraza, Benko i Močinić prepustili su svoja mjesta Sharbiniju i Jugoviću. A trener Osijeka Ivica Kulešević na klupu je posjeo većinu prvotimaca, koje čuva za nedjeljnu utakmicu 23. kola između istih momčadi na istom mjestu. Najveće osječko pojačanje Danijel Cesarec dobio je slobodno,  pod ugovorom je s Rijekom i ne smije igrati protiv matičnog kluba.

Za razliku od Osječana, Riječani imaju velike ambicije u Kupu budući da je plasman u Europu prioritet.  Na terenu u prvom dijelu nije izgledalo da igrači Rijeke žele pobjedu više od Osječana. Naprotiv, ako već nisu mogli igrati kvalitetnije, osječki su igrači djelovali agresivnije i rastrčanije.

Podatak da je vratar Osijeka Malenica jednom u prvom diijelu morao intervenirati sve govori.  Kramarić je 43. minuti napucao Malenicu sa 7 metara, što je premali učinak za objektivne mogućnosti riječke momčadi.

Nije ni Vargić imao puno posla iako su Osječani uputili tri udarca (Vitaić dvaput, Aleksić) u okvir riječkih vratiju. Inače, Vargiću  pripadaju zasluge za najbolju asistenciju u prvom dijelu, Kvržić nije imao dovoljno snage za završni udarac nakon što ga je riječki vratar u 32. minuti dugom loptom poslao prema osječkim vratima.

Rijeka je u drugom dijelu očekivano pojačala ritam i počela kroz pritisak čekati da popusti koncentracija u osječkoj obrani. U 59. minuti u igru je ušao Benko, Kek je krenuo u napad bez zadrške. Sharbini (48), Moises (54) i Kvržić (61) natjerali su Malenicu na ne odveć zahtjevne intervencije. Moises (72) je s 10 metara poslao loptu visoko preko vratiju, Kramarić je 57. minuti s 2 metra na drugoj vratnici loptu glavom skrenuo loptu u prečku... Sve su to bile iznuđene prilike, koje su mogle završiti pogocima.

Izrađena akcija iz koje je Moises postigao pogodak jednostavno je morala završiti pogotkom. Zbog toga je Bertoša doživio ovacije s tribina.