Srijeda, 29. listopada 2014. 13:01 Napisao/la  SC

Osmina finala: GOŠK - Rijeka 0:3. Krstanović isključen

Igralište Lapad. Gledatelja: 1000. Sudac: Goran Gabrilo (Split).

Strijelci: 0:1 Bertoša (6'), 0:2 Lešković (24'), 0:3 Samardžić (53').

Žuti karton: Kovačić (GOŠK).

Crveni karton: Hasičić (GOŠK, 61'), Krstanović (Rijeka, 88').

GOŠK: Kristić, Bandalo, Torbarina, Kacić, Grbešić, Veraja (od 75' Ljubišić) Dragić, Caput, Kovačić, Vlijter (od 63' Begušić), Škugor.

RIJEKA: Prskalo, Vešović, Lešković, Samardžić, Bertoša, Kvržić (od 59' Ivančić), Jajalo (od 63' Cvijanović), Močinić, Jugović, Krstanović, Zec (od 74' Ajayi).

Nogometaši Rijeke plasirali su se u četvrtfinale Kupa Hrvatske. Izabranici Matjaža Keka ne samo da nisu dopustili iznenađenje, već nisu dopustili domaćinu da ozbiljnije zaprijeti.

Rijeka je pitanje pobjednika riješila već nakon 25 minuta. Već u šestoj minuti Bertoša je iskoristio priliku i s 18 metara preciznim i lijepim udarcem donio gostima prednost - 0:1. Domaćin nije mogao ništa protiv kombiniranog sastava Rijeke, u 25. minuti Jajalo je izveo korner, a Lešković pogodio za 0:2. Rijeka je nastavila pritiskati, domaćin je praktički ostao ijedne suvisle akcije. U 44. minuti Jugović je odlično izbacio Zeca koji nije bio precizan.

U nastavku utakmice nije se ništa previše promijenilo. U 52. minuti nakon ubačaja Jajala, Samardžić je pucao glavom, ali nije bio precizan. Treći gol stigao je u 53. minuti. Vešović je odlično ubacio, a Samardžić ovoga puta glavom loptu pospremio u mrežu.  U 60. minuti novu priliku je imao Krstanović, ali je njegov pokušaj s desetak metara blokirala domaća obrana.

Minutu kasnije u prodoru je bio Zec, a grubim prekršajem zaustavio ga je Kacić kojega je Gabrilo "nagradio" crvenim kartonom. Rijeka je nastavila pritiskati, pogodila i okvir gola, ali domaćin je na kraju sačuvao mrežu. U 86. minuti GOŠK je uputio prvi udarac u okvir gola, ali pokušaj Ljubišića obranio je Prskalo.

Još jednu lošu utakmicu imao je Ivan Krstanović koji je, uz  činjenicu da nije realizirao nekoliko prilika, u završnici utakmice unutar dvije minute (87', 88') zaradio dva žuta kartona!