Ištuk: Novaci su pokazali da ih nismo napamet doveli

Četvrtak, 12. siječnja 2012. 18:10 Napisao/la  D. Legin

Rijeka I – Rijeka II  1:2. U dvjema momčadima Rijeke nastupila šestorica  igrača na probi, novu prigodu za dokazivanje na Kantridi imaju u subotu protiv Karlovca

Rijeka I – Rijeka II  1:2

Rijeka I: Berković, Švrljuga, Datković, Čagalj, Čaval, Dedić, Kreilach, Miloš, Salčinović, Čulina i Mance.
Rijeka II: Raspor, Načinović, Grujević, Tadejević, Tomić, Jović, Bijelić, Mikić, Brlenić, Buljubašić i Katanec.

Strijelci: Čehić (Rijeka I), Bijelić, Mikić (Rijeka II)
Suci: Zvonko Radić (glavni), Dean Mrkela i Nihad Mehinović

Trening-utakmica dviju momčadi Rijeke trajala je dva puta pod 30 minuta, igrači ništa nisu pokazali ništa posebno što bi razveselilo 60-ak navijača koji su došli pogledati trening. Momčad Rijeke II  teško je izlazila iz svoje polovice u prvih 20 minuta igre, a onda su pred sam kraj poluvremena postignuli pogodak. Strijelac je bio Bijelić koji je pored statične i dosta raširene obrane dobio loptu u prostor, te mu nije bio problem matirati vratara Berkovića.
U drugom poluvremenu za momčad Rijeke I zaigrali su Burazor, Čehič, Močinić, Matovina, Polić i Klapan. Nakon samo sedam minuta igre, Čehič je pogodio za 1:1. Dobru igru momčadi Rijeke II  okrunio je Mikić golom desetak minuta prije kraja utakmice.

- Bila je ovo probna utakmica u kojoj su igrači na probi pokazali da znaju igrati, te da ih nismo doveli napamet, već smo ih pratili neko vrijeme. Svi su bili solidni. U subotu je nova utakmica protiv Karlovca pa će igrači na probi imati još jednu priliku za dokazivanjem. Od novih 6 igrača koje smo doveli, napraviti ćemo odabir od 2-3, a možda i 4 igrača, a ostalima ćemo se zahvaliti ili ih poslati na posudbu. Naš cilj je dovesti mlade i jeftine igrače, napraviti od njih standardne prvotimce, a onda ih prodati – rekao je trener Rijeke Ivo Ištuk.