Istra 1961 iskoristila neobjašnjivi pad u igri Rijeke, navijači najbolji igrač

Nedjelja, 22. listopada 2023. 17:04 Napisao/la  SC

Slabi protivnik kao da je uvjetovao opušteniji ulazak u drugi dio, Istra 1961 nakon četiri poraza osvojila bod protiv vodeće momčadi lige

Prva HNL - 12. kolo

ISTRA 1961 - RIJEKA 1:1

Stadion Aldo Drosina. Gledatelja: 3665

Sudac: Ante Čulina (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Janković (21), 1:1 Mlinar (48)

Žuti kartoni: Hujber, Marešić, Mlinar, Douglas (Istra 1961), Fruk (Rijeka)

ISTRA 1961: Majkić, Majer, Marešić, Majstorović, Devetak, Mlinar, Blagojević (79 Bjorkander), Maurić (66 Čuić), Vuk (90 Douglas), Kadušić (80 Lisica), Filet (89 Lawal)

RIJEKA: Labrović, Smolčić, Mitrović, Galešić, Goda, Selahi (80 Hodža), Fruk (87 Bogojević), Janković, Pašalić (66 Yansane), Pjaca (66 Banda), Ivanović (80 Obregon)

Rijeka i Istra 1961 odigrali su neodlučeno (1:1) Derbi della Učka u kojemu Rijeka u drugom poluvremenu nije opravdala poziciju lidera.

Neobjašnjivi pad u igri Rijeke u nastavku utakmice iskoristila je Istra 1961, koja je nakon četiri poraza uspjela osvojiti bod u utakmici protiv vodeće momčadi lige.

Nakon desetak minuta postalo je jasno da je vodeća Rijeka u 12. kolu u Puli igrala protiv najslabijega protivnika na gostovanjima ova sezone, momčad Istre 1961 u ovom razdoblju sezone djeluje slabije od zadnjega Rudeša.

Odavno jedna pulska momčad u prvom poluvremenu Derbiju della Učka nije izgledala nemoćnije u napadu.

Jedina potencijalna opasnost za riječka vrata dogodila se u 24. minuti, kada je lopta slučajno pogodila Mitrovića u ruku, VAR soba otklonila je potencijalni kazneni udarac.

Rijeka je do odmora ostvarila veliku premoć u posjedu lopte (65%), stalno je prijetila, triput je zahvaljujući agilnom Ivanoviću osmišljeno stvorila prilike, triput je Majkić dokazao zavidnu kvalitetu.

U 29. minuti Pjaca je okomitim pasom na lijevoj strani kaznenog prostora odigrao Ivanoviću, po udarcu iskosa Majkić je rutinski zatvorio prvi kut.

U 44. minuti Ivanović se otvorio na desnoj strani kaznenog prostora, Majkić je ovog puta nogom skrenuo loptu po udarcu iskosa.

U sudačkoj nadoknadi Ivanović se otvorio za udarac s ruba kaznenog prostora, Majstorović je zakačio loptu koja je promijenila smjer, Majkić je instiktivnom reakcijom ruke uspio skrenuti loptu.

U 21. minuti Janković se odlučio za udarac s 27 metara, uputio je ne baš jaki udarac s prevelike udaljenosti da bi mogao svladati raspoloženog Majkića, kojega je prevario njegov suigrač od kojega se lopta u gužvi odbila i promijenila smjer - 0:1.

Zasluženo je Rijeka prema prikazanom otišla na odmor s minimalnom prednošću.

Slabi protivnik kao da je uvjetovao opušteniji ulazak u drugi dio!

Riječka obrana u 49. minuti statično je promatrala kako igrači Istre 1961 izmijenjuju loptu na lijevoj strani, Devetak se otvorio u kaznenom prostoru i slijeva prizmeno poslao loptu u peterac, Mlinar je ispred Jankovića prvi stigao na loptu koju je s 4 metra samo gurnuo u praznu mrežu - 1:1.

Jasno da je prvi pogodak nakon četiri utakmice ohrabrio igrače Istre 1961, koji nisu mogli bitno promijenili način igre, pod riječkim pritiskom zgusnuli su se plitkoj zoni ispred Majkića.

Zato su promijenili pristup!

Puno su jače izgledali u duel-igri, nije riječki protok lopte u zavšnici izgledao kontruktivno kao u prvom dijelu,  riječka momčad više nije dominirala fizički.

Nisu početni riječki entuzijazam u igri uspjeli vratiti ni igrači s klupe, ni više od tisuću navijača koji su bili najbolji igrač Rijeke u drugom poluvremenu.

U 78. minuti Ivanović je na ulasku u kazneni prostor zdesna udario po lopti, Majkić je o odbio loptu, Yansane je prvi dotrčao do lopte, ali je Majkić tijelom već zatvorio prilaze.

Nije to bila jedina prilika nego jedina riječka prijetnja u drugom dijelu!

Istra 1961 je izgledala opasnije u tranzicijama, posebice u 91. minuti, kada se Čuić vratio iz dvojbene pozicije koju bi provjeravao VAR, prije nego što je sa 17 metara imao meč-loptu u nogama, promašio je vrata.

Imala je Istra 1961 još dvije prilike, Maurić (56) je nakon ubačaja iz kuta sa 7 metara loptu poslao preko vratiju, File (65) je prošao kraj Galešića i odigrao prizmeno na peterac...