Igor Štimac dao je intervju za službenu stranicu West Hama. Povod je utakmica Hrvatske i Argentine, koja će se odigrati na Upton Parku, stadionu West Hama. U londonskom klubu iskoristili su trenutak za razgovor o hrvatskom nogometu s bivšim igračem.
- Rijeka je jedina koja u Hrvatskoj ima sve što je potrebno za uspjeh u ovom trenutku. Imaju odličnog predsjednika u Damiru Miškoviću, talentiranog trenera i igrače i vrlo pozitivnu atmosferu oko kluba, ustvrdio je Štimac kojem je posljednji angažman izborničko mjesto.
- Hrvatska uvijek igra slične kvalifikacije, ako su najbolji igrači spremni onda možemo dobro proći. Ako nam nedostaje netko od važnijih igrača kao što su Luka Modrić, Darijo Srna ili Mario Mandžukić onda nam je teže. Niko Kovač u ovom trenutku uvodi neka nova i mlađa imena u reprezentaciju u nadi da će tako napredovati u karijeri i biti spremni zamijeniti neke od starijih igrača koji igraju posljednje utakmice u nacionalnom dresu, rekao je Štimac.
Modrić, Srna i Mandžukić neće igrati protiv Argentine, priliku će dobiti neka druga imena.
- Ne znam tko će istrčati protiv Argentine, ali Hrvatska ima sjajne mlade igrače kao što su Alen Halilović i Mateo Kovačić. Tu je i Andrej Kramarić, napadač koji je u fenomenalnoj formi. Sva tri igrača su veliki talenti, rekao je Štimac.