Hrvoje Smolčić prvi put igrao u početnoj postavi Eintrachta u pobjedi protiv Marseillea

Srijeda, 26. listopada 2022. 23:38 Napisao  I. V.

Hrvoje Smolčić postao nakon Darija Kneževića drugi domicilni stoper Rijeke koji je igrao Ligu prvaka

Alexis Sanchez (Marseille) i Hrvoje Smolčić (Eintracht)

Hrvoje Smolčić bio je u početnoj postavi Eintrachta u pobjedi (2:1) protiv Marseillea u utakmici 5. kola Lige prvaka.

Eintracht je pobjedom stekao šansu u zadnjem kolu ostvariti plasman u drugi krug natjecanja, isto kao i tri ostale momčadi u Skupini D.

Smolčić je prvi put igrao u početnoj postavi Eintrachta, u sustavu 3-5-2 igrao je na prirodnom mjestu stopera zajedno s Kristijanom Jakićem i Francuzom Evanom Ndickom.

Bivši kapetan Rijeke odigrao je jako dobru utakmicu, jednom je praktično spasio pogodak, kod pogotka Marseillea nije bio u aktivnoj poziciji.

Inače, Smolčić je debitirao za Eintracht u 4. kolu Lige prvaka protiv Tottenhama u Londonu, u igru je ušao u 69. minuti, u 92. minuti skrivio je kazneni udarac koji Harry Kane nije iskoristio.

Hrvoje Smolčić postao je nakon Darija Kneževića drugi domicilni stoper Rijeke koji je igrao Ligu prvaka, Knežević je odigrao jednu utakmicu Lige prvaka za Juventus.

Razlika je u tome da je Smolčić proizvod škole nogometa HNK-a Rijeka, dok je Knežević kao 20-godišnjak u Rijeku došao iz Orijenta.

Skupina D, 5. kolo: Eintracht - Marseille 2:1 (Kamada 3, Kolo Muani 27/Guendouzi 22), Tottenham - Sporting 1:1 (Bentancur 80/Edwards 22)
Poredak: Tottenham 8, Sporting 7, Eintracht 7, Marseille 6
Raspored 6. kola: Sporting - Eintracht, Marseille - Tottenham.