Rijeka danas (14, HNTV) u Albufeiri igra protiv Wolfsburga, prvu utakmicu u Portugalu momčad Igora Bišćana igra protiv najjačega protivnika u pripremnom razdoblju.
Momčad Wolfsburga priprema se od 3. siječnja u 20 kilometara udaljenom Almancilu, klupskom kampu koji se nalazi u unutrašnjosti.
Wolfsburg utakmicom protiv Rijeke završava pripreme, u nedjelju se vraća u Njemačku gdje počinje završni dio priprema za utakmicu 18. kola protiv Schalkea 18. siječnja.
Ambiciozni njemački bundesligaš ove sezone bori se za jedno od prva četiri mjesta koje donose plasman u Ligu prvaka.
Trener Wolfsburga je Bruno Labbadia kojega se navijači Rijeke sjećaju po dobrom, bio je trener momčadi Stutgarta koju je Rijeka eliminirala u Europskoj ligi u sezoni 2013/14.
Momčad Wolfsburga prema transfermarktu vrijedi 165 mil. eura, a jedan od najskupljih igrača je Josip Brekalo.
Mladi Brekalo (20) nedavno je debitirao za A-reprezentaciju u utakmicama Lige nacija, Wolfsburg je darovitog napadača platio Dinamu oko 10 mil. eura.
Otada mu je cijena znatno skočila.
Wolfsburg nema međunarodnih zvijezda u momčadi, klub se povodi sličnom sportskom politikom kao Rijeka samo na višem nivou.
Kupuje mlađe i perspektivne igrače koje (pre)prodaje kao svojedobno Ivana Perišića kojega je od Dortmunda kupio za 9 mil., a Interu prodao za 20 mil. eura.
Primjerice, najbolji strijelac je 26-godišnji Nizozemac Wout Weghorst (6 pogodaka), koji trenutno stoji oko 15 mil. eura.
Wolfsburg je Weghorsta kupio za 10 mil. eura od Alkmaara.
Momčad Wolfsburga nalazi se u završnom dijelu priprema za razliku od momčadi Rijeke što će sigurno utjecati na tonuse igrača.
Ukratko, igrači Rijeke danas igraju utakmicu u kojoj će brzo spoznati svoje limite u duelima.