Nedjelja, 27. kolovoza 2023. 23:08 Napisao/la  SC

Strijelci: 1:0 Bulat (37), 2:0 Petković (84-11m), 2:1 Pašalić (90)

Žuti kartoni: Ristovski, Šutalo (Dinamo), Janković, Hodža, Pašalić, t (Rijeka)

DINAMO: Nevistić, Moharrami, Ristovski, Perić (46 Šutalo), Ljubičić, Mišić, Bulat (73 Mihaljičenko), Baturina, Marin (61 Emreli), Špikić (72 Menalo), Petković (90 Drmić)

RIJEKA: Labrović, Veiga (23 Smolčić), Galešić, Mitrović, Goda (58 Djouahra, 80 Grgić), Selahi, Hodža, Janković (46 Vukčević), Fruk, Pašalić, Ivanović (58 Obregon)

Dinamo je pobijedio Rijeku derbiju 6. kola u utakmici tijekom koje je riječka momčad ostavila u nevjerici ne samo svoje navijače, nego sve ljubitelje HNL-a.

U drugoj zahtjevnijoj utakmici HNL-a ove sezone riječka je momčad energetski opet izgledala potpuno nemoćno, još nemoćnije nego protiv Hajduka u 2. kolu.

Da je riječ o slabijem izdanju nekolicine igrača, moglo bi se govoriti u umoru nakon utakmice protiv Lillea u četvrtak.

Kada cijela momčad izgleda onako nemoćno, problem treba tražiti negdje van terena.

Ustalom, Sopić je već u 23. minuti izvukao iz igre Veigu, koji uopće nije igrao protiv Lillea. Nije ga izvadio zato jer je dobro igrao!

Momčad Dinama apsolutno je dominirala u prvom dijelu (71% posjed lopte, 2/0 udarci u okvir) utakmice, igrači u tamnim dresovima lakoćom su dobivali duele u obama smjerovima, posebice na bokovima koje je Sopić klasičnim rasporedom (4-3-2-1) dodatno izložio pritisku.

Na rubnim dijelovima kaznenog prostora stalno se nešto događalo potencijalno opasno (Baturina 5, Petković 16, Marin 30) iako Dinamo nije izgledao motorično kao u četvrtak protiv Sparte, bilo je pitanje vremena kada će dogoditi pogodak.

Svi u HNL-u znaju da je Dinamo najopasniji kada Petković primi loptu u međuprostoru, u 37. minuti Ristovski je gurnuo loptu Petkoviću, koji je lucidno iz okreta odigrao Bulatu u prazni prostor na desnoj strani kaznenog prostora, Bulat je udarcemn iz prve loptu poslao u suprotni kut - 1:0.

Od (polu)pasivne duel-igre riječkih igrača u obrani još je pasivnije izgledala riječka duel-igra u napadu, Pašalić (21) je nekontrolirao uputio jedini udarac prema vratima s 23 metra, Dinamo do odmora nije trebao vratara.

Obavio je Sopić tijekom drugoga dijela zamjene, ali nije promijenio najlošiji narativ riječke igre ove sezone.

Sopić je toliko bio nezadovoljan pristupom igrača da je obavio još jednu neuobičajenu zamjenu, Djouahra je morao izaći iz igre nakon dvadesetak minuta...

Ako već igrači Rijeke sami nisu uvidjeli odakle prijeti jedina opasnost, nije jasno zašto trener Rijeke nije ni pokušao striktinim pokrivanjem zaustaviti Petkovića, jer unatoč stalnoj dominaciji kroz pas-igru Dinamo je jedino izravno opasan bio kada bi loptu primio Petković.

Triput je Petković sjajnim asistencijama pripremio tri izgledne prilike: Emreli (74) je promašio vrata kada je istrčao ispred Labrovića, Mihaljičenkov (79) udarac iskosa slijeva obranio je Labrović, u 83. minuti Vukčević je s leđa pokupio Baturinu, koji je iznudio kazneni udarac.

Petković je mirno pogodio mrežu - 2:0.

U 90. minuti Pašalić je izveo slobodni udarac, Menalo je glavom skrenuo loptu koja se od vratnice odbila u mrežu - 2:1.

Bio je to drugi udarac Rijeke u okvir vratiju Dinama nakon što je Pašalić u 87. minuti loptu s ruba kaznenog prostora poslao ravno u Nevistića.

Rijeka je rezultatski prošla puno bolje nego što je izgledala igra na terenu, u utakmici protiv bivšega trenera Sergeja Jakirovića igrala je najslabije ove sezone