Srijeda, 09. studenog 2022. 15:07 Napisao  I. V.

Strijelci: 0:1 Lunetta (7), 1:1 Tokich (11), 2:1 Pudić (75)

Žuti kartoni: Župan, Pušić (BSK), Alvarez (90)

BSK: Đilas, Tomašević, Župan, Dobrijević, Benić, Pušić, Mišić (73 Pudić), Tokich (60 Ilić), Plazonja (79 Grdić), Sunday, Čikvar (60 Božić)

RIJEKA: Zlomislić, Krešić, Smolčić (87 Karrica), Vukčević, Grgić, Selahi, D. Pavlović (68 Alvarez), Lunetta, Hodža (77 Ampem), Halilović (46 Djouahra), Obregon (46 Frigan)

Rijeka je ispala iz kupa nakon poraza od pretposljednjega drugoligaša!

BSK je ostvario najveći uspjeh u klupskoj povijesti eliminacijom prošlogodišnjega finalista Kupa, Rijeke je doživjela jedan od najtežih poraza u kupu otkada je HNL-a.

Nije čak ni toliki problem što je ispala u kupu od slaboga drugoligaša, događaju se u kupu svakojaka iznenađenja!

Problem je da je momčad Rijeke odigrala otužnu utakmicu u Bijelom Brdu, da u drugom dijelu utakmice nije stvorila ni jednu priliku, da su igrači BSK-a dobili sve važne duele, da su na kraju uputili više udaraca u okvir vratiju (6:3), da su osim dva pogotka propustili realizirati još jedan zicer (Čivrag) u prvom dijelu.

Naravno da je problem u igračima Rijeke, koje bi trebalo biti stid zbog ovakvog pristupa jednoj natjecateljskoj utakmici!

Na pitanje zašto su u Bijelom Brdu igrači Rijeke igrali ovako sramotno nije teško pronaći odgovor, ovog puta nitko na Rujevici ne može tražiti alibi u slaboj kvaliteti igrača!

Može Serse Cosmi vrijeđati igrače Rijeke koliko god hoće, da Talijan ima imalo morala, iz Bijelog Brda bez zaustavljanja u Rijeci izravno bi produžio prema Italiji!

Nema smisla trošiti prostor na sadržaj utakmice, evo samo pogodaka:

U 7. minuti Grgić je ubacio zdesna, Lunetta je iz blizine u ravni druge vratnice glavom loptu poslao u istiu vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu - 0:1.

U 11. minuti Tokich je primio loptu u kaznenom prostoru, ispred su stajala dvojica riječkih braniča, igrač BSK-a varkom tijela poslao je Smolčića u prazno, vratio je loptu na ljevicu i pogodio lijevi  Zlomislićev kut - 1:1.

U 75. minuti domaća momčad brzo je izašla na nepostavljenu riječku obranu preko lijevog boka kojim se probio Sunday, odigrao je napadač domaćina u sredinu Pudiću, udarac s 23 metra bio je neobranjiv za Zlomislića - 2:1.