PRIPREME U ČATEŽU

Bude li Toni Fruk ovako igrao, Rijeka ne treba napadača

Petak, 17. siječnja 2025. 16:55 Napisao/la  Igor Vranić

Radomir Đalović dobio potvrdu da je riječka momčad održala tonus iz prvoga dijela sezone

Toni Fruk
Toni Fruk Foto: HNK Rijeka/Facebook

Rijeka je u pripremnoj utakmici (2:0) protiv Sturma u Čatežu pokazala da će u nastavku sezone voditi ravnopravnu borbu za titulu prvaka, Radomir Đalović u utakmici protiv vodeće austrijske momčadi dobio je potvrdu da je riječka momčad održala tonus iz prvoga dijela sezone.

Sve ostale utakmice u pripremnom razdoblju nevažne se u kontekstu borbe za prvaka zbog drugačijega pristupa, najbolja momčad Rijeke pokazala je protiv Sturma da može igrati najbolje kada je bilo najvažnije.

Utakmicu visokoga inteziteta posebice je dobro odigrao Toni Fruk na njemu neprirodnoj poziciji tzv. lažnoga napadača, pogotkom je samo okrunio iznimno dobru igru.

Bude li Fruk ovako u HNL-u igrao na nepostavljene protivničke obrane, Rijeka ne treba klasičnog napadača kojega bezuspješno traži otkada je otišao Matija Frigan.

Ni Franjo Ivanović nije u dresu Rijeke igrao djelotvorno kao Fruk u utakmici protiv Sturma, braniči kojega bez poteškoća podnose duel-igru u utakmicama Lige prvaka.

Jasno da će Rijeka drugačije morati igrati na tzv. postavljene obrane, kada bude igrala protiv slabijih protivnika.

Tablice omogućuje Sofascore
Koristimo kolačiće
Na našoj web stranici koristimo kolačiće. Neki od njih su neophodni za rad stranice, dok nam drugi pomažu poboljšati ovu stranicu i korisničko iskustvo (kolačići za praćenje). Možete sami odlučiti želite li dopustiti kolačiće ili ne. Imajte na umu da ako ih odbijete, možda nećete moći koristiti sve funkcije stranice.