Admir Bristrić postao treći mladi reprezentativac Rijeke koji u ovom ciklusu postigao pogodak

Utorak, 27. rujna 2022. 00:25 Napisao  I. V.

U jeku najveće klupske krize otkada je HNL-a dogodila se nezapamćena ekspanzija mlađeseniorskih reprezentativaca Rijeke

Admir Bristrić
Admir Bristrić Foto: HNK Rijeka

Admir Bristrić postigao je treći pogodak za U-21 reprezentaciju BiH u pobjedi (3:2) protiv Slovenije, mladi napadač Rijeke na kraju je odlučio pobjednika prijateljske utakmicu u Kranju.

BiH je povela 2:0 (Bašić 7, Muharemović 31), Slovenci su smanjili, a onda je Bristrić u 73. minuti osigurao gostima pobjedu, na kraju su Slovenci (Cipot dvostruki strijelac) ublažili poraz.

Bristrićevim pogotkom nije završio ciklus nastupa mladih reprezentativaca Rijeke, Veldin Hodža nalazi se u rosteru U-21 hrvatske reprezentacije koja u utorak  u Danskoj igra uzvratnu utakmicu kvalifikacija za plasman na EP 2023.

Prije Hodžina nastupa ovaj ciklus utakmica mlađeseniorskih reprezentacija ušao je u povijest HNK-a Rijeka.

Bristrić je treći mladi reprezentativac Rijeke, koji je postigao pogodak u ovom ciklusu, drugi koji je pogotkom odlučio utakmicu.

Matija Frigan bio je strijelac za U-20 reprezentaciju u utakmici protiv Albanije (3:1), Niko Gajzler pogotkom u 90. minuti donio je pobjedu U-19 reprezentaciji (2:1) protiv Malte.

Rijeka je u ovom ciklusu ukupno imala čak 12 mlađeseniorskih reprezentativaca, uz jednog bh-reprezentativca (Bristrić), 11 igrača Rijeke bilo je u rosterima četiri hrvatske selekcije.

U-19: Niko Gajzler, Noel Bodetić, Andro Babić, Lukas Buić
U-20: Matija Frigan, Mislav Zadro
U-21: Veldin Hodža
U-23: Nediljko Labrović, Denis Bušnja, Niko Galešić, Ivan Smolčić

Ova sezona neočekivano je postala kontroverzna: u jeku najveće klupske krize otkada je HNL-a dogodila se nezapamćena ekspanzija mladih reprezentativaca Rijeke, koji su tek počeli igrati seniorski nogomet.