Weitzer pogodio za pobjedu i lidersku poziciju na ljestvici

Subota, 03. ožujka 2012. 15:58 Napisao/la  Igor Vranić

U 21. minuti Ivor Weitzer osujetio je taktičke zamisli gostujućeg trenera kojega je na početku utakmice zanimala samo obrana. Prekrasno odmjerenim udarcem s 22 metra Weitzer je pogodio desni gornji kut vratara Grčića - 1:0.

Pomorac - Junak 1:0

Utakmica 17. kola Druge HNL: Pomorac - Junak 1:0 (1:0). Igralište u Žuknici. Gledatelja: 200. Sudac: Davor Bertol 6 (Zagreb). Strijelac: 1:0 Weitzer (21).

Žuti kartoni: Ajduković (35), Bursca (80), Vukčević (81), Duračak (82), Radenović (85). Crveni karton: Ajduković (drugi žuti, 90+1)

Pomorac: Bursca -, Duračak 6, Turkalj 6,5, Darmiš 6, Muminović 6, Prpić 6, Weitzer 7, Čuturilo 5,5, Rubčić 6 (od 75 Morić), Grbac 5,5 (od 90 Jergović), Bjelanović 5 (od 80 Radenović).

Junak: S. Grčić 7,5, Vardić 6 (od 64' Vukčević), Ljubas 6, S. Poljak 6, Ajduković 5, Gale 5,5, B. Poljak 5,5, Tadić 5,5, Samardžić 6, Kozina 5 (od 71 Maleš), Š. Grčić 5.

U 21. minuti Ivor Weitzer osujetio je taktičke zamisli gostujućeg trenera kojega je na početku utakmice zanimala samo obrana. Prekrasno odmjerenim udarcem s 22 metra Weitzer je pogodio desni gornji kut vratara Grčića - 1:0. Od tog trenutka Pomorac je preuzeo vodstvo na prvenstvenoj ljestvici, ali igrači Junaka nisu bili previše impresionirani što igraju protiv lidera prvenstva u igri kojega je najviše nedostajao završni pas.

Stalna inicijativa domaćina tek je pred kraj prvog dijela dobila konkretne obrise osmišljene igre. Paolo Grbac dvaput (40', 42') je istrčao sam pred vratara Grčića, koji je oba puta bio spretniji od napadača Pomorca. U prvom dijelu konkretan učinak gostiju svodi se na umjetnički dojam momčadi koja gaji nogomet utemeljen na dobro organiziranoj plitkoj obrani. I ništa više od toga!

Nogometnu monotoniju u drugom dijelu ponovo je razbucao trenutak Weitzerova nadahnuća, veznjak Pomorca u 64. minuti okomitim pasom idealno je prema vrataru Grčiću poslao Bjelanovića, koji se nije snašao u najboljoj prigodi utakmice. Može i ovako: vratar Grčić ponovo je pravodobno "ušao" u udarac. Nešto otvoreniji pristup gostiju u posljednih 15-tak minuta nisu podignuli nivo igre u kojoj obje momčadi nisu uspjele povezati nekoliko točnih dodavanja. Previše tehničkih pogrešaka uskratile su gledateljima nogometno zadovoljstvo.

Ono što je najvažnije, domaćinima ostaje zadovoljstvo zbog pobjede koju su zaslužili jer su bili konkretniji i poduzetniji. Gosti su stvorili jednu jedinu (polu)priliku (Kozina 70) i dobili najboljeg igrača utakmice - vratara Stipu Grčića!

Rezultati 17. kola: Marsonia 1909 - Rudeš 4:0, Gorica - Vinogradar 0:0, HAŠK - Imotski 1:0, Mosor - Radnik 0:1, Croatia (S) - Solin 1:4, Pomorac - Junak 1:0, Hrvatski dragovoljac - Dugopolje 4:1.