KOSTRENJANI OPET PRVI

Pomorac opet vodeći na ljestvici Druge HNL

Subota, 17. ožujka 2012. 16:26 Napisao  I. V.

Nogometaši Pomorca slavili su u Žuknici protiv Hrvatskog dragovoljca sa 3:2 i opet zauzeli prvu poziciju na ljestvici

Pomorac - Hrvatski dragovoljac 3:2
Stadion u Žuknici. Gledatelja: 300
Sudac: Ivan Sušac 6 (Novi Mikanovci)
Strijelci: 0:1 Švarić (15), 1:1 Weitzer (43), 2:1 Čuturilo (45-11m), 3:1 Grbac (57), 3:2 Božić (66)
Žuti kartoni: Weitzer (31), Čuturilo (50), Damiš (60), T. Rudan (76)                                                                                                                                                                                            Pomorac: Bursca 6,5, Duračak 6, Damiš 5,5, Turkalj 6, J. Rudan 6, Čuturilo 6, Prpić 6, Weitzer 7, Divković 5 (51 T. Rudan 6), Grbac 7 (86 Muminović -), Bjelanović 6,5 (78 Jergović -)               Hrvatski dragovoljac: Šuica 6, Kluk 5,5, Špehar 6, Gregov 6,5, Pajvot 5,5, Bulat 6, Brtan 6, Švarić 6,5, Rašić 6 (79 Celčić -),  Zlatar 6 (46 Grubišić 6), Božić 7.

Nogometaši Hrvatskog dragovoljca nametnuli se kao čvrsta momčad igrači koje ne bježe od duela, što je glavni razlog zbog kojega domaća momčad nije uspjela uspostaviti prevlast na terenu na što su naviknuli publiku. Do 15. minute ništa se konkretno nije dogodilo osim što su gosti ostavili dojam momčadi koja zna što hoće. A tada se zaista dogodilo što su htjeli, nakon ubačaja iz kuta Švarić je glavom skrenuo loptu u desnu vratnicu od koje se odbila u mrežu - 0:1. Odmjereni i mlaki udarac za Burscu  nije bio uhvatljiv.

Usklijedilo je desetak minuta zbunjenosti domaćih igrača, izgledalo je da drugi pogodak gostiju "visi u zraku". U 22. minuti prvi put se pojavio Weitzer, po udarcu kojega je lopta otišla visoko preko vratnice. Udaljenost je bila 16 metara, situacija idealna za igrača Weitzerove kvalitete udarca.

Od toga trenutka utakmica je ušla u kolotečinu u kojoj domaćini ničim nisu pokazali da će se u zadnje dvije minute dogoditi rezultatski preokret, gosti su organiziranom igrom mirno kontrolirali tijek utakmice. A onda se u 43. minuti ponovo pojavio Weitzer, ovog puta udario je po lopti s udaljenosti od 24 metra i pogodio lijevi gornji kut vratara Šuice koji si ništa ne može zamjeriti. Fantastičan udarac a'la Weitzer ne bi obranila ni dvojica vratara - 1:1.

Samo minutu kasnije Bjelanović je izmigoljio pažnji Pajvota, koji je domaćeg napadača zaustavio prekršajem na rubu kaznenog prostora. Sudac Sušac pokazao je na bijelu točku s koje je precizan udarac u 45. minuti uputio Čuturilo - 2:1.

U drugom dijelu gosti nisu izgledali kao momčad koja mora stizati rezultatski zaostatak, Rašić je u 46. minuti  u poziciju za udarac kojega Bursca brani došao zbog nesmotrenosti uže obrane. U domaćih igrača kao da je popustila psihološka blokada, nošeni vodstvom počeli su igrati nogomet koji je poprimio jasnije napadačke konture. Posljedica  takve igre bio je pogodak Grbca u 57. minuti. Bjelanović je ubacio prizemno zdesna, T. Rudan otrčao je u prazno, a Grbac je perfektno izveo tehnički zahtjevan udarac i u trku s 15 metara pogodio suprotni kut - 3:1.

U jeku dominacije Pomorca u 66. minuti gosti su smanjili rezultat nakon još jedne nespretne intervencije domaće obrane. Božić je natrčao na odbijenu loptu i slijeva desnom nogom pogodio suprotni kut - 3:2. Utakmica je opet poprimila dozu neizvjesnosti, gosti su osjetili slabosti u domaćem zadnjem redu kojega je trener Stilinović pojačao Jergovićem (78), promijenivši raspored u momčadi s dvojicom stopera i liberom (Turkalj). Do izjednačenja su gosti mogli dvaput: u 75. minuti Bursca brani Rašićev slobodnjak, a u 87. minuti Božić glavom udara loptu i pogađa dobro postavljenog Burscu. Od domaćina se u završnici ništa konkretno nije vidjelo, zatvorenija varijanta ostvarila je cilj i sačuvala pobjedu.

Ostali susreti 19. kola: Mosor - Solin 1:0, Croatia Sesvete - Dugopolje 2:2, HAŠK - Junak 1:2, HNK Gorica - Imotski 1:0. Rudeš - Međimurje i Marsonia 1909 - Radnik igraju u nedjelju.