U završnicu sezone jesenski prvak ulazi opterećen borbom za ostanak

Četvrtak, 28. travnja 2022. 00:28 Napisao/la  Igor Vranić

Titula jesenskog prvaka je laskava titula koja ništa ne znači, još uvijek nam nedostaje osam bodova da bismo osigurali ostanak. kazao je Edo Flego nakon jesenskog slavlja

Edo Flego
Edo Flego

Nogometaši Orijenta 1919 u subotu utakmicu 26. kola igraju protiv BSK-a, u završnicu treće drugoligaške sezone jesenski prvak ulazi opterećen borbom za ostanak.

Evo kratke ilustracije što se na Krimeji dogodilo u nastavku sezone.

Orijent 1919 je jesenski prvak postao sredinom prosinca nakon što je u zaostaloj utakmici 12. kola na Krimeji pobijedio Dinamo II u sljedećem sastavu: Boglić, Švrljuga (86 Senčar), Mulac, Tadejević, Macolić (86 Grgić), Putnik, Fatić (86 Srzentić), Jadric (61 Mohorovičić ), Hodža, Frigan (73 Matulja), Fućak.

Orijent je u 25. kolu doživio sedmi poraz u desetoj utakmici ove godine, protiv Kustošije igrali su: Mohorović, Macolić, Mulac, Fatić, Stefanović, Zuliani (88 Jelić), Putnik, Jadric (73 Delibegović), Srzentić (73 Zrilić), Biškupović (64 Dukađin), Durdov.

U početnoj postavi utakmice protiv Kustošije petorica igrača (Mulac, Fatić, Putnik, Jadric, Macolić) počeli su utakmicu protiv Dinama II, trojica su (Mulac, Fatić, Putnik) su stekla statuse stožernih igrača jesenskog prvaka.

Roster su u nastavku sezone promijenile ozljede i odlasci bitnih igrača (Tadejević, Švrljuga, Fućak, Frigan, Hodža, Matulja...), u nastavku sezone momčad je potpuno promijenila napadački profil.

Nakon što je Orijent 1919 najboljega napadača (Fućak/Osijek) prodao za rekordni iznos od 100.000 eura, badava su došla dvojica drugoligaških (Durdov/Solin, Petrović/Opatija) i dvojica trećeligaških (Dukađin/Novigrad, Biškupović/Naprijed) napadača.

Stigla su dvojica igrača s prvoligaškim iskustvom (Komorski, Gadže) od koji se jedan (Komorski) odmah teže ozlijedio.

Ni prošle sezone na Krimeji nije izgledalo bajno u nastavku sezone.

Iako je bez većih stresova osiguran drugoligaški status, trenera Damira Milinovića izdalo je strpljenje, otišao je dva kola prije kraja sezone nakon što je u osam utakmica od 24 mogućih Orijent 1919 osvojio samo 5 bodova.

Edo Flego neće otići uoči zadnjih pet kola, sada ispada da je znao što ga čeka u nastavku sezone:

- Titula jesenskog prvaka je laskava titula koja ništa ne znači, još uvijek nam nedostaje osam bodova da bismo osigurali ostanak s time da ćemo sada biti u težoj situaciji, jer ćemo postati lovina. Nadam se da ćemo na to biti spremni, čim prije želimo osigurati ostanak tako da možemo naglasiti naše ambicije, kazao je Flego odmah nakon što je Orijent 1919 prvi dio sezone završio kao lider.

Trener koji je u noviju klupsku povijest ušao kao prvi jesenski prvak u drugoj ligi, nekoliko mjeseci kasnije bori se za ostanak nakon što u deset utakmica još uvijek nije osvojio 8 bodova.

Koristimo kolačiće
Na našoj web stranici koristimo kolačiće. Neki od njih su neophodni za rad stranice, dok nam drugi pomažu poboljšati ovu stranicu i korisničko iskustvo (kolačići za praćenje). Možete sami odlučiti želite li dopustiti kolačiće ili ne. Imajte na umu da ako ih odbijete, možda nećete moći koristiti sve funkcije stranice.