Rudeš pobjedom protiv Orijenta 1919 na Krimeji potvrdio kandidaturu za prvaka

Subota, 30. srpnja 2022. 15:11 Napisao/la  Igor Vranić

Orijent 1919  dinamikom ostavio dobar dojam, kompaktno je djelovala riječka momčad u oba smjera, jedino je izostala konkretnija završnica

Nogometaši Orijenta 1919 doživjeli su poraz od Rudeša (0:2) na Krimeji, momčad koju vodi Mato Neretljak dokazala je u prvom dijelu pripremne utakmice na Krimeji da će iduće sezone biti opet glavni kandidat za plasman u prvu ligu.

Predvođena lucidnim mladim crnogorskim reprezentativcem Latkovićem i brzim Kameruncem Kamgom, momčad Rudeša od odmora je igrala okomitije i konkretnije u završnici.

Već u 1. minuti Kamga je s dva metra prebacio loptu preko praznih vratiju, lakše je bilo loptu gurnuti u mrežu...

U 36. minuti Kamga je iskoristio nepažnju u zadnjoj liniji Orijenta 1919, pobjegao je domaćim stoperima po sredini, zaobišao je u trku Mohorovića - 1:0.

Neposredno pred odlazak na odmor Laća je prihvatio odbijenu loptu u kaznenom prostoru i snažnim udarcem postavio konačnih 2:0.

Još je jednu izglednu priliku za goste nakon ubačaja iz kuta propustio je Pavlek, stoper gostiju nije dobro zahvatio loptu ispred Mohorovića.

Poraz od Rudeša ne bi trebao jako zabrinuti trenera Orijenta 1919 Juru Srzića.

Orijent 1919 je dinamikom ostavio dobar dojam, kompaktno je djelovala riječka momčad u oba smjera, jedino je izostala konkretnija završnica, raspoloženom Ibišiju nedostajao je još barem jedan raspoloženi suigrač u napadu.

U prvom dijelu Srzić je igrao s trojicom igrača zaštićenog godišta (Ivančić, Senčar, Milanović) od kojih je Milanović ugodno iznenadio.

Ispada da mladi Milanović na početku sezone postaje otkriće iako je riječ o domaćem igraču iz nogometne obitelji.

U drugom dijelu odnosi su se izbalansirali iako su treneri držali početne postave još petnaestak minuta.

Nakon toga počela je serija zamjena na objema stranama, tipično za pripreme utakmicu su završile dvije potpuno drugačije momčadi od onih koje su počele utakmicu.

Što se tiče sadržaja igre, veći broj zamjena više je pogodovao domaćinu nego gostu, Orijent 1919 je nešto bolje stajao na terenu iako gosti nisu iskoristili jedinu izglednu priliku u nastavku.

U Orijentu 1919 je izostao ozlijeđeni Švrljuga, Gadže više nije igrač Orijenta 1919.

Inače, početak utakmice kasnio je oko sat vremena zbog toga što su gosti zapeli u gužvi tijekom dolaska iz Zagreba.

ORIJENT 1919: Mohorović, Milanović, Mulac (63 Milinović), Tadejević (63 Jukičić), Senčar, Putnik, Ivančić (46 Mohorovičić), Fatić, Zrilić (63 Jelić), Dukađin (63 Srzentić), Ibiši. Od 75. minute: Macolić, Šarković, Zuliani, Travaglia, Biškupović

RUDEŠ: Kralj, Ćosić, Pavlek, Boršić, Vukmanić, Pasariček, Tutić, Latković, Kamga, Laća, Popović. Još su igrali: Perić, Brajković, Shatri, Pavković, Brajković, Araujo, Borovac, Gudelj, Jergović

Pripremna utakmica: Orijent 1919 - Rudeš 0:2 (Kamba 36, Laća 45)