Ranko Buketa: U Gorici je prevladala nogometna inteligencija

Srijeda, 03. travnja 2013. 21:43 Napisao  I. V.

Nadam se da ćemo u subotu protiv Hrvatskog dragovoljca imati malo više podrške s tribina, a ne da nam se događa da Šibenik u Kostreni ima više navijača od nas, kaže Buketa

Nogometaši Pomorca osvojili su bod na gostovanju u Gorici u utakmici koja je po mnogo čemu bila specifična. Najviše po blatnjavu terenu koji je odredio načine igre:

- Stekao se dojam da je bolja bila momčad ona koja bi uspjela nabiti loptu pred protivnička vrata. U prvih desetak minuta još se nešto i moglo igrati, ali kasnije sve manje i manje. Prevladala je želja i nogometna inteligencija potrebna da se igrači prilagode uvjetima igre. U početku su se domaćini bolje snašli, vjerojatno zato što treniraju u sličnim uvjetima na pomoćnim igralištima oko glavnog terena. Mi nismo imali takvu priliku, s umjetne trave i šljake došli smo na takvo igralište. Primjerice, Lepinjica se nikako nije mogao snaći, uporno je tražio rješenja kroz igru što je bilo nemoguće. Kada je Čuturilo ušao u drugom dijelu, odmah je sve izgledalo drugačije. Čak smo po onom blatu uspjeli povezati nekoliko akcija, premda su jedinu povoljniju priliku stvorili domaćini. Kulić je uspio obraniti. Postignuli smo pogodak, šanse su imali Dunković i Boban, koji je pokušavao nešto napraviti na boljim dijelovima terena. Uglavnom, bilo je malo nogometa, u takvim uvjetima dobili smo samo jedan žuti karton, igralo se vrlo korektno. Nema se što igračima zamjeriti u onakvim uvjetima, kaže trener Pomorca Ranko Buketa

U subotu Pomorac u Žuknici igra protiv Hrvatskog dragovoljca, koji iskazuje dobru formu?

- Mislim da je to derbi kola, iako se to ne vidi na ljestvici. Nemamo što kalkulirati, igramo protiv jedne od boljih momčadi u ligi, teren će nam omogućiti da težimo igri. Odigrali smo dobrih pet utakmica, ovu moramo odigrati još bolje. Nadam se da ćemo u subotu imati malo više podrške s tribina, a ne da nam se događa da Šibenik u Kostreni ima više navijača od nas.

Pet utakmica, tri pobjede, dva neodlučena rezultata, a niste se baš pomaknuli na ljestvici?

- Situacija ipak sada izgleda malo bolje, tri su nam kluba na tri boda. S pobjedom protiv Hrvatskog dragovoljca vjerojatno bismo se pomaknuli za jedno, dva mjesta. Dosta smo zaostajali i malo je čudno da nakon pet utakmice bez poraza nismo napravili veliki pomak na ljestvici. Teško je igrati u takvoj situaciji, ne samo nama. Mi smo dobro reagirali u drugom dijelu prvenstva, ispada da nema favorita ni u utakmici kada igraju prvi i zadnji. Šteta što se jesenas loše igralo kod kuće, kada se izgubilo pet utakmica. Sa samo jednom pobjedom više, već bismo se borili za vrh, zaključuje Buketa

Koristimo kolačiće
Na našoj web stranici koristimo kolačiće. Neki od njih su neophodni za rad stranice, dok nam drugi pomažu poboljšati ovu stranicu i korisničko iskustvo (kolačići za praćenje). Možete sami odlučiti želite li dopustiti kolačiće ili ne. Imajte na umu da ako ih odbijete, možda nećete moći koristiti sve funkcije stranice.