Paolo Grbac dvama pogocima donio pobjedu Pomorcu na gostovanju kod Solina

Subota, 25. veljače 2012. 17:22 Napisao/la  S. T.

Solin - Pomorac 0:2 (0:2).  Dvostruki strijelac za deseto slavlje sezone bio je Paolo Grbac (3', 10'). Zadovoljan sam rezultatom, ali ne i igrom. Teren je bio dosta težak i nije se dalo previše kombinirati, kaže Stilinović

Solin - Pomorac 0:2 (0:2)

Solin - Igralište pored Jadra. Gledatelja 400. Sudac: Matoc (Zaprešić) 6,5

Strijelac: 0:1 Grbac (10), 0:2 Grbac (12)

Žuti kartoni: Predojević, Vukušić (Solin), J. Rudan (Pomorac)

SOLIN: Radošević 5,5 , Radnić 5 (od 44.Šunjić 5), Mić 5, Radovniković 5, Farić 5, Kapetanović 5  (od 59.Božinović 5), Vukušić 5, Predojević 5,5, Kutleša 5 (od 72 Grbeša - ), Poredski 5, Klarić 5.

POMORAC: Bursca 7, Duračak 6,5, Turkalj 7,5, Damiš 7,  J. Rudan 6,5, Prpić 7,5, Weitzer 7, Čuturilo 6,5, Grbac 8,5, Rubčić 6,5 (od 60. Muminović 6), Divković – ( od 20 T. Rudan 6,5, od 72 Jergović -).

Pomorac je do tri važna boda došao u prvih 12 minuta susreta kada je Paolo Grbac dva puta matirao domaćeg čuvara mreže Radoševića. Nakon početnog ispitivanja snaga, gosti su poveli golom Grbca (10). Kapetan Prpić odlično je uposlio svog suigrača koji se najprije riješio Mića, a potom Radovnikovića i sa nekih 12 metara pogodio lijevi donji kut gola domaćina. Radošević je dotaknuo loptu ali nije uspio spriječiti njezin ulazak u gol - 0:1.

Samo dvije minute poslije Rubčić je poslao dugu loptu prema Grpcu, koji ju je prihvatio, zaobišao je Mića i poslao loptu u mrežu Solinjanja - 0:2. Gosti su mogli povećati svoje vodstvo no Duračak nije bio precizan. Prvi udarac prema vratima Pomorca domaćini su uputili u 33. minuti kada je pucao Predojević, Bursca je bio na mjestu. Mogao je Grbac u 36. minuti postići i treći zgoditak nakon ubačaja J. Rudana, vratar Radošević kratko je odbio loptu,  koja je stigla do dvostrukog strijelca, pucao je s desetak metara, na sreću domaćih igrača i navijača lopta je otišla pored gola. U samoj završnici kapetan Prpić pucao je glavom iz blizine nakon kornera, Radošević je uspio obraniti  udarac.

U nastavku susreta Solinjani su zaigrali agresivnije no bez pravog učinka. Tražili  su igrači iz Kostrene jedanaesterac nakon što je Radovniković u kaznenom prostoru srušio  Weitzera, no sudac Matoc je samo odmahnuo rukom. Solinjani su prijetili preko Kapetanovića, Božinovića ali bez učinka. Najbolji priliku domaćini su imali u 74. minuti, kada je Predojevcić pucao sa nekih 25 metara, bila je to prava "bomba", Bursca je uspio loptu izbaciti u korner. Do kraja susreta gosti su kontrolirali situaciju na terenu i bez većih uzbuđenja priveli susret kraju i zasluženo pobijedili.

- Zadovoljan sam rezultatom, ali ne i igrom. Teren je bio dosta težak i nije se dalo previše kombinirati. Nismo bili u pravom ritmu, ali smo srećom odlično otvorili susret. Ugodno je pobjedom krenuti u prvenstvo, ali još uvijek imam dosta posla pred nama, objasnio je nakon desetog slavlja sezone kostrenski trener Predrag Stilinović.

Kostrenjani su se ovim slavljem približili na samo bod vodećem Dugopolju, koje odigralo "mršavih" 1:1 kod posljednjeplasiranog Međimurja.

Rezultati 16. kola: Međimurje - Dugopolje 1:1, Junak - Hrvatski dragovoljac 2:1, Solin - Pomorac 0:2, Imotski - Croatia Sesvete 1:0, Radnik - HAŠK 3:1. Nedjelja: Vinogradar - Mosor. Utorak: Rudeš - Gorica.