Pomorac u pet minuta primio dva pogotka i izgubio, trener Predrag Stilinović isključen

Utorak, 10. travnja 2012. 18:02 Napisao/la  Ivan Jelić

Mosor - Pomorac 2:1. U nastavku utakmice domaćini postignuli dva pogotka u samo pet minuta i preokrenuli rezultat. Pomorac poveo pogotkom Weitzera u 28. minuti

25. kolo Druge HNL

MOSOR – POMORAC 2:1

Igralište u Žrnovnici. Gledatelja: 300

Sudac: Denis Rajković 7,5 (Slavonski Brod)

Žuti kartoni: Sertić (Mosor), Prpić (Pomorac)

Crveni karton: trener Stilinović (82)

Strijelci: 0:1 Weitzer (28), 1:1 Repić (55), 2:1 Kuzmanić (60)

Mosor: Opačak 7, Pajčić 6,5 (82 Mornar -), Kotromanović 7, Gruica 6, Koštić 6,5, Šerić 6 (86 Dude -), Repić 7,5, Rako 6,5, Galić 6,5, Kuzmanić 7,5 (74 Pecotić -), Boljat 6,5

Pomorac: Srok 6,5, Duračak 5,5, Turkalj 5,5, Damiš 5,5, J. Rudan 5, Muminović 5,5 (61 Divković -), Čuturilo 5,5, Prpić 5,5, Weitzer 7, Grbac 5, Bjelanović 5 (60 T. Rudan -)

Dvadesetak minuta ravnopravne igre bez sadržaja prekinuo je Ivor Weitzer. U 25. minuti Weitzer je u svom stilu s 25 metara udario po lopti tako jako i precizno da vratar Opačak nije imao šanse, lopta se u okomitoj putanji naglo spustila i završila u mreži – 0:1.

Gosti su poveli i prebacili pritisak na domaćina, koji je morao krenuti odlučnije. U 42. minuti Weitzer zamalo goste odvodi na dva gola prednosti, ovog puta s još veće udaljenosti Weitzer je pogodio gredu. Lopta se odbila do Bjelanovića koji trese mrežu iz nedozvoljene pozicije, barem je tako dosudio Rajković.

{jb_blackbox-right}IZJAVE
Bruno Akrapović, trener Mosora:
- U prvom poluvremenu nismo bili agresivni, dozvolili smo gostima da kontroliraju situaciju na terenu. Na poluvremenu sam u svlačionici tražio od igrača da zaigraju agresivno s puno trke jer mi smo trkački najspremnija momčad u ligi. Isplatio se taj trud i mislim da smo zasluženo pobijedili.
Marin Prpić, kapetan Pomorca:
- Odigrali smo u prvom dijelu kako smo se dogovorili, zatvorili smo bokove domaćinu jer smo znali da su na tim pozicijama najjači. Weitzer je postigao eurogol, šteta što je Bjelanoviću poništen zgoditak zbog navodno nedozvoljene pozicije. U nastavku smo bez razloga prepustili inicijativu domaćinima, iako smo se dogovorili na poluvremenu da pokušamo neutralizirati napade domaćina na početku drugog dijela. Nismo u tome uspjeli, oni su to iskoristili na najbolji način, postigli su dva zgoditka koji su plod pogrešaka naše obrane i stigli do pobjede.
{/jb_blackbox-right}

U 45. minuti domaći propuštaju najbolju priliku za poravnanje rezultata u prvom dijelu. Duračak je u kaznenom prostoru prekršajem zaustavio Kuzmanića, sudac je pokazao na bijelu točku, a Šerić izveo kazneni udarac koji je mladi vratar Srok obranio.

U drugom dijelu na teren kao da su izašle druge momčadi, gosti su u nastavku jednostavno nestali. U samo pet minuta Mosor je uspio preokrenuti rezultat. U 55. minuti Rako je izveo slobodan udarac, Repić je bio najsnalažljiviji i zatresao mrežu – 1:1. U 60. minuti Repić je uspio oteti loptu gostujućoj obrani, uposlio je Kuzmanića koji pogađa za 2:1.

Pred kraj utakmice Pomorac je imao priliku za poravnanje, T. Rudan nije bio dovoljno precizan, a u 82. minuti isključen je gostujući trener Predrag Stilinović. Vjerojatno zbog prigovora na suđenje kojemu se teško mogu naći zamjerke.

Ostali rezultati 25. kola Druge HNL: Marsonia - Dugopolje 0:0, Gorica - H. dragovoljac 0:0, HAŠK - Croatia S. 1:2, Rudeš - Solin 0:0, Vinogradar - Imotski 3:1, Radnik -  Međimurje 3:0