Različita poluvremena uvjerljive pobjede

Srijeda, 04. travnja 2012. 17:09 Napisao  I. V.

Žuti kartoni: Škorić (53), Ribić (87)
Strijelci: 1:0 Prpić (24), 2:0 Bjelanović (32), 3:0 T. Rudan (89)
Pomorac: Bursca 6,5 (46 Srok 6,5), Duračak 6, Turkalj 6, Damiš 6,5, J. Rudan 6,5, Čuturilo 6,5, Prpić 7, Muminović 6,5, Grbac 6, Bjelanović 6,5 (80 T. Rudan -), Divković 6 (66 Rubčić -)
HAŠK: Hendija 7, Ribić 5,5, Piršić 5, Tolić 5, Milatović 6, El-Saleh 6, Nimac 5,5 (81 Krajček -), Krznar 6 (68 Barišić -), Cetina 5,5 (46 Škorić 6), Čaval 6, Horvat 6,5

Što se rezultata tiče, u prvom dijelu Pomorci su dvaput tresli mrežu gostiju. Redom:
U 24. minuti kapetan Marin Prpić staloženo je iskoristio uspavanost gostujuće obrane, na ubačaj (Čuturilo) iz kuta, udarcem glavom iz sredine kaznenog prostora, bez potrebe da skoči, zatresao je mrežu po sredini vratiju  - 1:0.

U 32. minuti Muminović je u jeku pritiska oteo loptu na rubu kaznenog prostora zdesna, udario po lopti ljevicom, vratar Hendija je kratko odbio prema natrčalom Bjelanoviću, koji iz blizine zakucava loptu za 2:0.

Što se igre tiče, Pomorac je odigrao najbolje poluvrijeme na domaćem terenu ovoga proljeća. Bez kažnjenog Weitzera, po ne baš dobrom terenu, igrači Pomorca pokazali su odlike momčadi koja kroz tečni posjed lopte organizirano ulazi u prilike. Pljesak u 31. minuti za povezanu akciju (Rudan, Grbac, Bjelanović, Divković), koja je završila Hendijinom obranom, bio je kulminacija "tika-taka" poluvremena. Za najvišu ocjenu igre domaćina nedostajali su učinkovita završnica i odlučnije reakcije obrane u 21. (Čavala) i 38. (Horvat) minutama zbog čega se Bursca dvaput morao dobro rastegnuti da bi spriječio najgore. Domaći igrači propustili su dvije izgledne (Bjelanović 5', 22') i barem još pet prilika kojima je nedostajao precizan završni udarac.

Što se igre u drugom dijelu tiče, prevladao je dojam da je vodeća momčad lige ostala u raskoraku između obrane i napada. Niti je više ritmički pritiskala goste, niti se organizirano branila. To je glavni razlog zbog kojega su gosti na trenutke izgledali kao momčad koja može dovesti u pitanje uvjerljivu pobjedu. Da je Horvat (47) iskoristio još jedan "black-out" u obrani domaćina i poentirao nakon što je od polovice igrališta sam trčao prema vrataru Sroku, možda bi gosti dignuli tenzije. Na sreću domaćina, Srok je sjajno reagirao.

A rezultat se u drugom dijelu nije mijenjao do 89. minute nešto zbog nespretnosti domaćih napadača, nešto zbog raspoloženog vratara Hendije, koji je podijelio sudbinu većine gostujućih vratara u Žuknici: bio je najbolji igrač svoje momčadi! Hendija je obranio udarce Bjelanovića (55'), Čuturila (65'), Rubčića (69'), Prpića (77')... Osujetio je i pokušaj Grbca, koji ga je u 73. minuti već djelomično zaobišao i onda zastao.
U 89. minuti Hendija se nije ni pomaknuo kada je T. Rudan s 10-tak metara natrčao na prizemnu loptu koju je slijeva ubacio Rubčić - 3:0. Rezultat taman po mjeri odnosa snaga na terenu.

Ostali rezultati 22. kola Druge HNL: Međimurje - Croatia Sesvete 4:1, Dugopolje - HNK Gorica 1:0, Junak - Marsonia 1909 1:0, Imotski - Rudeš 1:1, Radnik - Vinogradar 0:0, Hrvatski dragovoljac - Mosor 2:1