Opatija i Orijent u nedjelju na Kantridi igraju prvi regionalni drugoligaški derbi ove sezone.
Obje momčadi derbi pripremaju oprezno nakon prikazanog u zadnjim utakmicama.
Opatija od prve utakmice ove sezone ne djeluje stabilno, u prvoj utakmici protiv BSK-a i zadnjoj protiv Cibalije momčad je jednostavno izgledala nemoćno:
- U prvoj utakmici protiv BSK-a otpočetka je sve krenulo loše. Promijenili smo način igre, počeli smo igrati s trojicom stopera otraga, treba vremena da se to uigra. u Zmijavcima smo izgledali puno bolje, bili smo bliže pobjedi, igrali smo s četiri igrača otraga. Pobijedili smo na Kantridi jako dobru momčad Sesveta, u Vinkovcima smo se branili, na kraju je popustila koncentracija, nismo se uspjeli obraniti. Nedostajala su nam dva, tri izlaska prema naprijed da steknemo sigurnost. U idućem kolu opet igramo tešku utakmicu protiv Orijenta, kaže Andro Švrljuga koji je zajedno s Rikardom Bagadurom i Adrianom Milanovićem ovog ljeta u Opatiju stigao iz Orijenta.
Orijent je nakon euforične igre u prvima dvama kolima, odigrao dvije utakmice koje su ukazale na očigledne slabosti.
Unatoč tome Orijent djeluje puno stabilnije od Opatije:
- Trenutačno su sigurno stabilniji! Prema najavama uoči sezone Orijent je svrstan među tri kandidata za prvaka zajedno s Cibalijom i Rudešom. Mislim da će se Cibalia početi dizati jer stvarno ima dobru momčad. Orijent ima igru, stvaraju šanse bez obzira na zadnje dvije utakmice, bit će nam teško igrati protiv njih. Igramo lokalni derbi u kojima u pravilu nema izrazitih favorita, ali ja bih teret favorita u ovom trenutku ipak prebacio na njih bez obzira što igramo na Kantridi, smatra Švrljuga.
Opatija još uvijek slaže momčad, puno je promjena u svakoj utakmici iako momčad koja nema potencijala ne može odigrati onakve dvije pripremne utakmice protiv Udinesea i Atalante:
- Pripremne utakmice nikada nisu mjerilo. Ako pogledamo kako smo odigrali pripremne utakmce protiv Pomorca i Radnika iz Križevaca u kojima nismo bili dobri, vidi se da smo u pripremama pokazali dva lica. Protiv boljih momčadi smo igrali bolje, protiv slabijih momčadi igrali smo slabije kada je trebalo igrati drugačije. U drugoj ligi sve su momčadi podjednake, vjerujem da ćemo protiv jačih momčadi bolje igrati, poručuje Švrljuga.