Vaterpolsko PH: Primorje pobjedom u uzvratu protiv Mladosti osiguralo finale protiv Juga

Subota, 26. ožujka 2016. 21:39 Napisao  Patrik Mršnik

Uzvratni susret polufinala: Primorje EB - HAVK Mladost 10:8 (5:2, 2:1, 1:2, 2:3). Nakon zagrebačkih 7:7 nije nedostajalo uzbuđenja ni u riječkom uzvratu

Vaterpolsko Prvenstvo Hrvatske - uzvratni susret poluzavršnice

PRIMORJE EB - HAVK MLADOST 10:8 (5:2, 2:1, 1:2, 2:3)

Bazen Kantrida. Gledatelja 450

Suci: Nenad Periš i Joško Prančić. Delegat: Željko Kaurloto (svi Split)

PRIMORJE EB: Vićan, Burić 3, Radu 1, Krapić 1, Peroš, Vukičević 1, Muslim, Petrović, Dedović 1, Radetić, Šetka 1, Bošković 2, Čubranić, Buljubašić

HAVK MLADOST: Marcelić, Bukić 1, Milaković 2, Gagulić, Dašić 1, Bašić 1, Vlahović 2, Herceg 1, Pavičić, Paškvalin, Anzulović, Valečić, Pisk, Zović

Igrač više: Primorje EB 8 (2) HAVK Mladost 10 (2)

Peterci: Primorje EB 0 (0) HAVK Mladost 0 (0)

Tri isključenja: Krapić (26), Pavičić (27)

Vaterpolisti Primorja su nakon nove teške borbe osigurali nastup u finalu hrvatskog prvenstva. Nakon zagrebačkih 7:7, izabranici Ivana Asića svladali su Mladost u riječkom uzvratu rezultatom 10:8. U finalu će igrati protiv dubrovačkog Juga koji je i u drugoj utakmici bio bolji od Mornara.

Krenuli su Riječani s tri pogotka u prve tri minute. Miho Bošković u prvih je sedamdeset i osam sekundi dvaput pogodio, a onda se u listu strijelaca upisao i Cosmin Radu iskoristivši prvog domaćeg igrača više.

Gostujuća momčad uhvaćena je u raskoraku po uzoru na prvu utakmicu odigranu ove srijede na plivalištu uz Savu, ali se ubrzo vratila. Za povratak rezultatske neizvjesnosti pogađali su Bukić i Vlahović pa je do šeste minute rezultat bio 3:2.

Za mirniju drugu četvrtinu morali su golove zabiti Vukičević i Dedović, strijelci u osmoj minuti. Riječani su u prvom periodu igre imali još nekoliko izrazitih prilika za gol, ali se iskazao vratar Mladosti Marcelić s dvije dobre obrane.

U drugoj četvrtini Primorje se dodatno odvaja golovima Burića i Krapića (7:2), ali onda slijedi novi period od cijelih devet minuta bez postignutog pogotka. U tom je razdoblju, sve do sredine trećeg perioda za Mladost zabio Bašić pa se na poluvrijeme otišlo s domaćom prednosti od 7:3. Tek je u 21. minuti novim pogotkom Damira Burića prednost 'bankara' vraćena na najvećih pet pogodaka.

Primorjaši u posljednjoj minuti treće četvrtine primaju nova dva pogotka (Milaković, Dašić) pa se Mladost vraća na 8:5. Treća četvrtina opet je iznjedrila samo jedan domaći pogodak, gosti su u završnom periodu ponovo mogli kazniti nonšalantnost u domaćim redovima po uzoru na zagrebački dvoboj.

Dolazi Mladost na 8:6 drugim golom kapetana Milakovića s pozicije sidruna na početku 26. minute, a lopta u fazi napada nikako ne može proći iza Marcelićevih leđa. Primorjaši ostaju bez kapetana Krapića zbog trećeg isključenja, a samo srećom gosti ne koriste priliku za potpuni priključak.

Konačno, nakon novih sedam minuta bez gola Burić zabija za 9:6, a Primorje za razliku od utakmica protiv Juga u finalu Regionalne lige, odnosno Mladosti u prvom polufinalnom susretu domaćeg prvenstva postiže više od jednog pogotka u drugom poluvremenu utakmice.

Stoga, pitanje pobjednika i finalista hrvatskog prvenstva moglo je biti riješeno pogotkom Anđela Šetke u 30. minuti za 10:6. Niti Primorje u ovakvoj, nešto slabijoj formi od poslovično uobičajene to nije moglo prosuti, iako je na 1.12 do kraja Mladost golovima Vlahovića i Hercega (nakon što je lopta Vićanu ispala iz ruke) stigla na 10:8.

Tko zna što bi bilo da se morala igrati peta četvrtina...