Primorje remiziralo kod Mladosti u prvoj utakmici

Srijeda, 23. ožujka 2016. 22:01 Napisao/la  SC

Prvi susret polufinala: HAVK Mladost - Primorje EB 7:7 (1:2, 2:4, 1:0, 3:1)

Prvenstvo Hrvatske za vaterpoliste - prvi susret poluzavršnice.

HAVK MLADOST - PRIMORJE EB 7:7 (1:2, 2:4, 1:0, 3:1)

Suci: Nenad Periš i Joško Prančić. Delegat: Željko Kaurloto (svi Split)

HAVK MLADOST: Marcelić, Bukić 2 (2), Milaković, Gagulić, Dašić, Bašić 1, Vlahović 1, Herceg, Pavičić, Paškvalin, Anzulović, Valečić, Pisk, Zović 3

PRIMORJE EB: Vićan, Burić, Radu 1, Krapić, Peroš, Vukičević 1, Muslim 1, Petrović 1, Dedović 1, Radetić, Šetka, Bošković 2, Jelovina, Buljubašić

Igrač više: HAVK Mladost 8 (4) Primorje EB 5 (3)

Peterci: HAVK Mladost 2 (2) Primorje EB 0 (0)

Nije bilo pobjednika u prvom polufinalnom susretu Prvenstva Hrvatske za vaterpoliste. Primorje je u Zagrebu kod Mladosti odigralo tek 7:7 pa će se o prolazniku u finalnu seriju odlučivati u subotu (20 sati) na Kantridi. Ne igra se dakle, na dvije pobjede već po klasičnom kup-sistemu. Drugim riječima, na Kantridi sve počinje od 0:0.

Primorje je na poluvremenu imalo prednost od 6:3. Po uzoru na susrete protiv Mladosti posljednjih sezona očekivalo se ubacivanje Riječana u brzinu više i odlazak na veliku prednost, ali se dogodilo upravo suprotno. Samo je Nikola Dedović u 31. minuti zabio pogodak za goste u drugom poluvremenu, a na drugoj strani mreža Primorja tresla se četiri puta.

Ivan Domagoj Zović zabio je tri pogotka za Mladost, među kojima je bio i posljednji na 24 sekunde prije kraja za konačnih 7:7. Miho Bošković dva je puta bio precizan za Primorje. Riječka momčad već je ove sezone dva trofeja predala dubrovačkom Jugu, a još nije sigurno hoće li naslov pobjednika hrvatskog prvenstva uopće moći braniti. Mladost je prije dvije sezone vadila mast Jugu...