Vaterpolistice Primorja poražene u prvoj polufinalnoj utakmici doigravanja, Suzuki Bura bolja u Splitu

Subota, 08. travnja 2017. 18:06 Napisao/la  SC

Prva utakmica polufinala doigravanja: Suzuki Bura - Primorje 8:4 (2:2, 2:1, 1:1, 3:0)

Prvenstvo Hrvatske za vaterpolistice, prva utakmica polufinala

SUZUKI BURA - PRIMORJE 8:4 (2:2, 2:1, 1:1, 3:0)

Bazen na Poljudu. Gledatelja: 50

Suci: Banovac i Bartičević (Hrvatska)

Delegat: Željko Kaurloto (Hrvatska)

SUZUKI BURA: Srhoj 7 obrana, Božan 2, Vuletić 1, Rožić, Balić, J. Butić, Brnas, D. Butić 2 (2), Pavić 1, I. Butić 2 (2), Barišić, Squiccimarro, Buljac, Srdanović

PRIMORJE: Ratović 12 obrana, Vucelić, Skračić, Jereb, Miljković 1 (1), Jureša, Kinkela, Premuš 3, Saftić, Hibšer, Rerečić

Igrač više: Suzuki Bura 0 (6), Primorje 3 (11)

Peterci: Suzuki Bura 4 (4), Primorje 1 (1)

Tri isključenja: Božan, D. Butić (Suzuki Bura), Hibšer (Primorje)

Vaterpolistice Primorja poražene su u prvom susretu polufinala doigravanja od Suzuki Bure 8:4.

Riječke vaterpolistice korak sa domaćima držale su tijekom tri četvrtine. Nakon 2:2 izjednačenja koje je donijela Premuš 49 sekundi prije kraja četvrtine realiziravši igrača više u drugoj dionici Splićanke su pobjegle prvo na 3:2 golom Vuletić pa i na 4:2 nakon što je Ivana Butić realizirala peterac u 14. minuti.

Emi Miljković je pogodila peterac 50 sekundi prije kraja prvog poluvremena za 4:3. U 23. minuti Premuš je s igračem više pogodila za 5:4, ali bilo je to sve od gostujućih vaterpolistica.

U posljednjoj četvrtini Suzuki Bura sa tri je pogotka potvrdila pobjedu.