LEN Europa Cup: Primorje EB u utakmici protiv Hannovera ostvarilo prvu pobjedu u skupini

Četvrtak, 19. listopada 2023. 21:33 Napisao/la  HVS

Uz peterostrukog strijelca Darka Brguljan, mladi vratar primorjaša nedvojbeno bio  jedan od najbitnijih igrača

Darko Brguljan

LEN Euro kup - 2. kolo

PRIMORJE EB - WASPO 98 HANNOVER 13:9 (2:4, 6:2, 3:2, 2:1)

Ovacijama je riječka publika na bazenu na Kantridi ispratila posljednje sekunde utakmice 2. kola C skupine Eurokupa. Potez kojim su sve rekli o dojmu koji je ostavila domaća momčad.

Utakmica u kojoj je sjajno vođena i vrlo dobro ukomponirana momčad Primorja EB, sastavljena u velikom redu od mladića koji imaju 20-ak godina (neki i manje), svladala skupu momčad sa sjevera Njemačke. Waspo 98 Hannover čiji igrači nedvojbeno imaju iskustva, klub koji je do prije godinu dana igrao i u Ligi prvaka, uvjerljivo je i zasluženo poražen u Rijeci. Još bolje, nadigran i nadmudren.

Samo su prvu četvrtinu gosti imali u svojim rukama. Bila je to četvrtina u kojoj se primorjaši još nisu najbolje u vodi ‘snašli’, pred kraj te dionice su imali problema i u obrani s igračem manje.

No, brzo su Hinićevi ‘klinci’ uz veterana Brguljana uhvatili pravi ritam, a onda kao da je iza njih iskustvo godina igranih na najvišoj europskoj razini, te kao da oni imaju 10-ak godina više u prosjeku od njemačke momčadi. Sjajna obrana, ali i puno brži bili su Riječani, pa onda parcijalni rezultat iz te dionice (6:2) ne treba čuditi. To je samo vjerna preslika zbivanja u bazenu.

Od kako su tri minute prije kraja druge četvrtine prvi put poveli (7:6 – Darko Brguljan), domaćin ne samo da nije ispuštao vodstvo, već ga je gotovo sa svakom novom minutom i uvećavao.

Kada bi gosti iz Hannovera stigli na ‘samo’ 2 gola zaostatka i imali napad za možebitno još veće približavanje, ukazao bi se Mauro Ivan Čubranić.

Uz peterostrukog strijelca Darka Brguljan, mladi vratar primorjaša nedvojbeno je jedan od najbitnijih igrača ove pobjede.

Pouzdan, brzih refleksa, širokog raspona ruku.

Waspo 98 Hannover je u Rijeku inače došao bez jednog od igrača iz hrvatske kolonije.

Nije bilo Luke Lozine, a relativno je rano zbog tri osobne, u 21. minuti iz igre morao i Marko Macan.

U sljedećem kolu Eurokupa, Riječani će 2. studenog u goste BVSC-u u Budimpeštu.